binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTwitter'den Kripto Para Dolandırıcılarına Karşı Değişik Önlem

Twitter’den Kripto Para Dolandırıcılarına Karşı Değişik Önlem

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Twitter‘in bir süredir dolandırıcılar ile başı dertte. Hemen hemen her ünlü analistin ya da borsanın tweetinin altında sahte hesaplar ile insanlardan kripto para isterken görebileceğimiz bu dolandırıcılari son zamanlarda iyice artmış durumda.

Hatta durum öyle ciddi boyutlara ulaştı ki, çoğu kişi twitter hesabına “kripto para vermiyorum” şeklinde uyarılarda bulundu.

TNW’nin yaptığı habere göre, Twitter bu dolandırıcıların önüne geçmek için değişik bir yola başvurdu. Bu yönteme göre, örneğin doğrulanmamış bir hesap, adını Elon Musk olarak değiştirirse, Twitter’dan otomatik olarak uzaklaştırılacak.

Twitter sözcüsü konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

Spam ve kötü amaçlı etkileşimlerin önüne geçmek için yeni önlemler test ediyor ve uyguluyoruz.

Genellikle insanlardan kripto para isteyerek sonradan daha fazlasını vereceğini söyleyen dolandırıcılar bir çok kullanıcıyı ağına düşürüyor. Hatta geçtiğimiz günlerde bu yöntemler ile insanları kandıranların toplamda 10 milyon dolarlık bir vurgun vurduğunu haberimizde paylaşmıştık.

Siz de eğer, ünlü şahıs veya borsa hesaplarından; “bize kripto para gönderin, daha sonra size fazlasını göndereceğiz.” şeklinde mesaj alırsanız bunlara asla itibar etmeyin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail