EthereumHaberlerKripto Para

Dolandırıcılar İnsanları Kandırarak 21.000’den Fazla ETH Çaldı

Cointelegraph’ın haberine göre, siber güvenlik şirketi olan Kaspersky Lab, yaptığı araştırma neticesinde dolandırıcıların sosyal mühendislik tekniği ile 21.000’den fazla ETH çaldığını tespit etti. Bu rakam yaklaşık 10 milyon dolara tekabül ediyor.

Yapılan araştırmaya göre dolandırıcıların en çok kullandığı yötemler; sahte internet siteleri ve e-cüzdan numarası paylaşan sahte hesaplar.

En yaygın ve hepimizin gün içerisinde gördüğü dolandırıcılık tipi ise sosyal medya üzerinden sahte hesap ile insanları kandırmak. Sosyal mühendislik ile sonrasında daha çok kripto para verme vaadiyle insanlardan kripto para toplamak en yaygın dolandırıcılık yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

Sizden Kripto Para İsteyenlere İtibar Etmeyin

Şuanda herhangi kripto para borsasının resmi tweetleri altında bu dolandırıcılardan fazla miktarda görmek mümkün. Borsaların veya önemli şahısların resmi profil hesaplarını birebir taklit ederek; “Bize 1 ETH gönderin daha sonra 5 ETH olarak size geri ödeme yapacağız” şeklinde insanları kandırmaya çalışan dolandırıcılara asla itibar etmeyin. Kimsenin size çıkarsız bir şekilde kripto para veya para göndermeyeceğini aklınızdan çıkarmayın.

Uzmanların yaptığı araştırmaya göre; suçluların başarıya ulaşmasında insan faktörü devreye girdiği için bunun engellenmesinin çok zor olduğu kaydedildi. Çünkü herhangi bir sistem açığından veya şifre kırmak gibi durum söz konusu değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu