Kripto HaberleriHaberlerSam Bankman-Fried ile Bağlantı İddiası Elon Musk'ı Kızdırdı!

Sam Bankman-Fried ile Bağlantı İddiası Elon Musk’ı Kızdırdı!

Takip et

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, iflas eden kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’ın Musk’ın Twitter’ı devralmasına 100 milyon dolar koyduğuna dair bir haberi reddetti.

Elon Musk, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in Twitter’da 100 Milyon Dolarlık Hisseye Sahip Olduğu İddiasını Yalanladı

Business Insider’ın SBF’nin kısa bir süre önce Musk’a devredilen Twitter’da 100 milyon dolarlık bir hisseye sahip olduğunu iddia eden manşetine yanıt veren Musk, sadece “Yanlış” şeklinde bir tweet attı.

Business Insider’ın haberi, kısa süre önce yayın hayatına başlayan haber sitesi Semafor’un, Musk’ın SBF’yi mevcut Twitter hisselerini Musk’ın sahipliğinde yakında özelleşecek olan şirkete “aktarmaya” davet ettiğini söyleyen bir haberin özetiydi.

SBF, bir temsilcisi aracılığıyla 10 milyar dolara kadar katkıda bulunmaya istekli olduğunu ifade etmesine rağmen anlaşmaya herhangi bir nakit para yatırmamış olsa da, Semafor’un yayınlamadığı metin mesajlarına dayanarak bildirdiğine göre, Musk yönetimindeki şirkete yatırılanlar önceden var olan Twitter hisseleriydi.

İlgili Haber
Elizabeth Warren'dan ABD Adalet Bakanlığına FTX Mektubu!

Musk’ın şu ana kadar yaptığı yalanlama muğlak ve sadece SBF’nin “100 milyon dolarlık hisseye sahip olduğu” yönündeki bir başlığa yanıt olarak yapıldı. Haberin hangi kısmına “yanlış” dediğini ve FTX’in kurucusunun anlaşmaya dahil olup olmadığını henüz belirtmedi.

Bu ayın başlarında sızan FTX bilançosunda, 43 milyon dolarlık Twitter hissesi şirketin likit olmayan varlıklarından biri olarak listeleniyor.

Bununla birlikte Musk, söz konusu Semafor haber sitesinin SBF’ye ait olduğunu da iddia etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları