fbpx
Haberler

Samsung 2018 Yılını ”Bitcoin Madencileri” Sayesinde + Kar İle Kapattı

Nexo

Güney Koreli teknoloji üreticisi ve teknoloji dünyasına yön veren markalarından birisi konumunda olan Samsung, bugünlerde üretim olarak çok yoğun günler geçiriyor. Kripto para madencileri dolayısı ile şirketin 2018 yılının ilk çeyreğinde %58 oranında geçtiğimiz yıla oranla daha fazla kar elde ettiği açıklanırken, bu kar oranının bu kadar fazla artmasındaki nedenin ise Bitcoin madenciliği yapan madencilerin yarı iletken çipler sayesinde üretim yapabilmesi olarak gösteriliyor.

Samsung Kurumsal Yatırımcı İşleri Başkan Yardımcısı Robert M. Yi, açıklamasına göre madencilik alanında kullanılan yarı iletken çip üretiminde yaşanan artış ve gelen daha fazla alım talebi dolayısı ile marka daha fazla kar elde etti.

Madenciler Sadece Masum Kullanıcılara Kaybettirdi!

Samsung Kurumsal Yatırımcı İşleri Başkan Yardımcısı Robert M. Yi’nin açıklamalarında da olduğu üzere Samsung’a ve diğer ekran kartı üreticilerine bu sene yüksek kar oranları elde ettiren Bitcoin madencileri sadece masum sıradan ekran kartı almak isteyen insanların kayıp yaşamalarına neden oldu. Zira ekran kartı fiyatları bu sene %150 oranında artış gösterirken, Türkiye’de ise %250 oranına varan (döviz kuru dolayısı ile) artışlar yaşadı.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı