blank
HaberlerKripto Para

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’dan Kripto Para Açıklaması!

Mustafa Varank'ın açıklamalarını aktardık.

Habertürk’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Blockchain teknolojisini kripto paralardan ayıran Varank, “bu işin dolandırıcılık yönü biraz daha borsalar tarafında” dedi.

Kişisel olarak kripto paralara mesafeli ve şüphe ile yaklaştığını açıklayan Bakan, bunların kişisel düşünceleri olduğunu vurgulayarak hükümet politikası olarak algılanmaması gerektiğinin altını çizdi.

Dünyadaki para bolluğunun kripto paraların yatırım aracı olabileceğine ilişkin fikirleri kuvvetlendirdiğini aktaran Varank, “blok zincir teknolojisini kullanarak çok farklı teknolojiler yapabiliriz ancak işin borsa tarafında biraz dikkatli olmamız gerekiyor.” dedi.

Bakan Varank, Merkez Bankası tarafından yayınlanan yönetmelik hakkında da yorum yaptı ve yönetmeliğin yatırımcıları korumak için çıkarıldığını belirtti.

Dünyada bir çok ülkenin kripto paralara mesafeli durduğunu aktaran Varank, kripto paraların terörün finansmanı ve kara para aklama konularında kullanımının oldukça yaygın olduğunu ifade etti.

Varank, kripto varlıklar ve blockchain teknolojisi üzerine çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 Yorum

  1. +. 128 milyar dolar nerede? Ayrica thodex in sernayo olmadığı ne malum ? İyi biesey yapmak istiyorsanız işsizlere iş veren birakin bu oyunları.

    1. Ne 128 milyar dolardan öte Sayın Fatih Erbakan beyefendi 128 milyar dolardan öte 1.2 Trilton dolar var onu soralım nerede 1.2 trilton dolar? Nerede o 99 atlar ?

  2. Ya birakin şu senaryoyu Allah askina bizi düşünmek şimdi mi aklınıza geldi af buyrun paparayi yasaklamak şimdi mi aklınıza geldi ya oncelerde neredeydiniz??? Bizlerde inandık mi? Hayir. Bizi çok mu düşünüyorsunuz öyle ise işsizlere iş veren geçim ücret 3500 lira ama asgari ücret 2800 lira kusur açlık sinirin altında vergiyi cogaltin neredeyse hava da vergi olacak ama ne zaman bilmiyoruz. Yeter artık ya bizi rahat birakin merkezi olmayan paranın neyin düzenlemesinden bahsediyoruz bu senaryoya inanacak değiliz lütfen yaptığınız etik değil z kusagi olarak bizi gerçekten düşünün ama gerçekten düşünün işsiz üniversite mezunlara iş verin. Evlenmek istiyoruz evlenemiyoruz para yok kirayı zar zor verebiliyoruz yeri gelince veremiyoruz pandemi geldi eve kapandık bunlara çözüm bulun garibanın 3-5 kuruşuna ellemeyin artık. Zararimiza ortak mı olacaksınız? Kesinlikle hayır, hic birşekilde ortak olmazsınız öyle ise kazanilanlara ortak olmayınız. Türlü türlü senaryolarla z kusak buna inanmaz


Başa dön tuşu