Kripto Para

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan, Kripto Para Sektörüne Yönelik Sert Açıklama

Mustafa Varank, kripto para sektörünün dolandırıcılık ve risk içerdiğini vurguladı.

Kripto para birimlerinin değerinde görülen sansasyonel artış, dolandırıcıları da bu sektörün içerisine çekti. Sadece 1 haftada Türkiye’de kripto para odaklı iki suç olayına emniyet güçlerinin el atması da dolandırıcıların sayıca ne kadar fazlalaştığını gözler önüne sermekte. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise bu konuda açıklama yaparak gözlerinin kripto para sektörünün üzerinde olduğunu belli etti.

“Kripto Para Sektörünü Başıboş Bırakmayacağız”

Varank, konu hakkında yaptığı açıklamada bunların dolandırıcılığa çok müsait olduğunu belirterek şunları aktardı:

Kripto paralar dolandırıcılığa çok müsait bir alan. Risk barındıran kripto para alanını başı boş bırakmayacağız. Kripto paralar konusunda negatiftim ama bugün etkin olduklarını görüyoruz.”

Hürriyet tarafından aktarılan bilgilere göre Varank’ın bu alan için büyümeye devam eden bir sektör ifadesini kullanması ise oldukça dikkat çekici. Kısa süre önce Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından da bir açıklama yapıldı. Bakanlık açıklamasında bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kripto paralara yönelik hazırlıkların olduğu ve regülasyonun geleceği ifade edildi.

Şimdi ise hem Hazine ve Maliye, hem de Sanayi ve Teknoloji bakanlıkları tarafından yapılan regülasyon açıklamaları kripto para yatırımcılarını daha dikkatli olmaya itebilir. Varank açıklamasının devamında net bir bilgi vermese de sektörü başıboş bırakmayacaklarını ifade etmesi uyarı niteliği taşıyor.

İlgili Haber
Hazine ve Maliye Bakanlığının Bitcoin (BTC) Açıklaması Ne Anlama Geliyor? Uzmanlar Yorumladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Kadınlara şiddete gelince eliniz kolunuz bağlı

Hüseyin

Vergi koyarsaniz aslında bu millet başka cagre arar bırakın ülkeye para giriyor daha ne istiyoruz
Bu arada chz uçar ytd.


Başa dön tuşu