BitcoinHaberler

Santiment Açıkladı: Sosyal Medya Bitcoin İçin Boğa Mı Bekliyor Yoksa Ayı Mı?

Kripto para veri sağlayıcısı Santiment, sosyal medya platformlarının Bitcoin için ne düşündüğüne dair verileri paylaştı.

Popüler veri sağlayıcısı ve analiz şirketi Santiment, attığı Tweet’inde birçok sosyal medya platformunda kripto paralar için boğa lehine bir ilgi artışı yaşandığını bildirdi.

Bununla birlikte Bitcoin fiyatının 42.000 doları aşmasıyla birlikte kripto para piyasasında da toparlanma sinyalleri gözleniyor.

Dünyanın en büyük kripto parası bu yazının yazıldığı anlarda 42.700 dolar civarından işlem görüyor.

Santiment: “Kripto Paralar Yeniden Olumlu İlgi Artışı Yaşıyor”

Santiment tarafından yapılan paylaşıma göre “pump” sözcüğü şu sıralar aralarında Reddit, Discord, Twitter ve Telegram’ın da bulunduğu birçok sosyal medya platformunda popüler hale geldi.

Analiz şirketi bu FOMO (fırsat kaçırma korkusunun) olayının biraz endişe verici olduğunu belirtse de bu alanda da henüz aşırıya kaçılmadığını söyledi.

Bununla birlikte sosyal medya platformları arasında özellikle Twitter’da “pump” kelimesinin popülerliğinin diğerlerine göre daha büyük bir yükseliş gösterdiği de dikkat çekti.

Buna ek olarak sosyal medya platformlarında “boğa piyasası” kelimesi de popülerliğinde bugün artış yaşadı.

Ethereum Kar Alım İşlemleri Yükselişte

Analiz şirketi attığı bir diğer Tweet’inde ise Ethereum ağında yaşanan işlemlerde, kar alımı işlemlerinin zararına satışlara göre 3.05 kat daha yüksek olduğunu da bildirdi.

Analistlere göre bu oranın bu seviyede kalması durumunda 20 Ekim tarihinden bu yana yaşanmış en büyük kar alım olayının kaydedileceğini söyledi.

20 Ekim tarihinde Ethereum fiyatının 4.000 dolar seviyelerinde olduğunu da hatırlatalım. ETH fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 3.160 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu