Haberler

Satoshi Nakamoto Artık Eskisi Kadar Merak Edilmiyor!

Bundan 10 yıl önce bir gizemle başladı onun adı, bugün bile adeta bir hayal perdesi gibi...

Satoshi Nakamoto, nam-ı diğer Bitcoin ve kripto paraların babası-yaratıcısı-üreticisi-kurucusu. Hangisini derseniz deyin, tek gerçek var onun asla kimliği ortaya çıkmayan bir insan olduğu. Kimler geldi, kimler geçti, çok kişi kendisinin Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etti. Hatta Craig Wright bu konudan dolayı bin pişman oldu ve silindi gitti, üzerine bir de milyonlarca dolar değerinde para cezasına çarptırıldı, ödemeler yapmak zorunda kaldı. O davanın sonucu bugün bile bilinmezken, Satoshi Nakamoto olduğunu o tarihten beri iddia eden ünlü bir isim olmadı.

Bugünlerde ise sosyal medyada Satoshi Nakamoto ile ilgili aramaların bundan 1 yıl öncesine oranla ortalama olarak %40 oranında düştüğü görülüyor. Bunun sebebi artık bu kimsenin bulunamayacak olduğu, bulunsa bile etkili olamayabilecek olduğu görüşüne dayanıyor.

Satoshi Nakamoto’nun asla kendisini açıklamayacak olduğuna inanan çok sayıda Bitcoin ve altcoin sahibi yatırımcı artık meraklarını da bastırabiliyor gibi görünmekteler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu