Haberler

Satoshi Tek Kişi Olabilir: 12 Ocak 2009’da Yeni Bir Tarih Yazıldı!

Bugün çok sevdiğiniz Bitcoin hakkında önemli bir gün. Belki siz bilmiyorsunuz ama ilk Bitcoin işlemi tarihte bugün yapılmıştı.

Bugün milyarlarca dolar değerinde olan Bitcoin piyasası hacmi 12 Ocak 2009’da birkaç dolar değerindeydi. İnsanlar tarafından bilinmeyen, herhangi bir sitede aktif ödeme aracı olarak kullanılmayan Bitcoin o dönemde sadece birkaç kişi tarafından biliniyordu.

Bu kişilerden bir tanesi ise Satoshi’ye yardım eden ve onunla mail yoluyla iletişime geçerek Satoshi’den 10 BTC alan Hal Finney…

Hal Finney, 2009 yılının 12 Ocak tarihinde Twitter hesabından bir tweet attı ve Bitcoin ağına katıldığını açıkladı. Bugün yaptığı açıklamada kendisinin o dönemde Satoshi’ye Bitcoin ağında olan hataları ilettiğini ve onun da bu hataları düzelttiğini belirten Hal Finney, o dönemde kendisine 10 BTC gönderilmesinin ilk Bitcoin işlemi olduğunu ve ilk Bitcoin kullanan insanın (Satoshi’den sonra) kendisi olduğunu açıkladı.

Satoshi’nin bir ekip halinde olması durumunda bu hataları düzeltmek için Hal Finney’e ihtiyacı olmayabilirdi, bu ise Satoshi’nin tek olduğunu düşündürüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu