Kripto HaberleriHaberlerSEC ABD’li Kripto Para Platformu Hakkında İnceleme Başlattı!

SEC ABD’li Kripto Para Platformu Hakkında İnceleme Başlattı!

Takip et

Bloomberg’in haberine göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Amerikalı kripto para ödünç verme uygulaması BlockFi’yi incelemeye başladı.

SEC, New Jersey merkezli kripto kredi kuruluşu BlockFi’nin %9,5 gibi yüksek faiz getirisi sağladığı ürünlerinin menkul kıymet niteliğinde olup olmadığına bakacak.

Çünkü BlockFi şirketi, bir bankanın tasarruf hesabında kazanılan ortalama %0,06 faizden daha yüksek olan yıllık % 9,5 gibi faiz oranı vermeyi taahhüt ediyor.

BlockFi ürünlerinin menkul kıymet olmadığını iddia etse de SEC’in bu konuda inceleme başlatması SEC’in BlockFi ile aynı görüşte olmadığını gösteriyor.

SEC başlattığı inceleme sonunda, kripto kredi şirketi olan BlockFi’nin ürünlerinin menkul kıymet olduğu sonucuna varırsa ürünlerin SEC’e menkul kıymet olarak kaydedilmesi gerekecek.

SEC’in incelemesi BlockFi hakkında başlatılan ilk soruşturma değil. Bu yılın başlarında birden çok ABD’li devlet kurumu BlockFi hakkında soruşturma başlatmıştı.

500.000’den fazla perakende hesaba sahip olan şirketin kurumsal değeri son zamanlarda 4 milyar doları aşmış durumda.

SEC, henüz BlockFi ile ilgili herhangi bir adaletsizliğin olduğuna dair açıklama gelmezken konu ile alakalı hem BlockFi şirketi hem de SEC sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları