Ana SayfaBitcoinSEC Başkanı Bitcoin Bir Emtiadır Dedi, Altcoinler Hakkında Konuştu!

SEC Başkanı Bitcoin Bir Emtiadır Dedi, Altcoinler Hakkında Konuştu!

Takip et

Kripto para birimlerine yönelik açıklamalarıyla gündemden düşmeyen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler Bitcoin (BTC) hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

CNBC’ye konuşan SEC başkanı Gensler, Bitcoin’i bir emtia olarak değerlendirdiğini söyledi.

“Bitcoin bir emtiadır ve bir emtia olan tek kripto para birimidir.

Bu tokenlerin çoğu menkul kıymettir. Bunlara yatırım yapan halk tıpkı menkul kıymetlerde olduğu gibi bir getiri umut ediyor.

Bu finansal varlıkların çoğu menkul kıymetlerin temel özelliklerine sahiptir ve daha sonra SEC’in yargı yetkisi altındadır.

Bitcoin gibi bazıları ise -ki bana göre sadece Bitcoin- benim ve benden önceki başkanların görüşüne göre bir emtiadır.

Bu sınıflandırma farkı Bitcoin piyasaları üzerindeki denetleme yetkisini emtia vadeli işlemler Ticaret Komisyonu’na vermektedir.

Bu ülkede iki büyük piyasa düzenleyicisi var. Dijital varlıkların adaletli, şeffaf ve yatırımcı korumasına sahip olması için birlikte çalışma yeteneğine sahibiz.”

Gensler bu açıklamalarıyla Bitcoin’in bir emtia olduğunu ve bir menkul kıymet olmadığını yeniden doğrulamış oldu.

Genlser’ın açıklamalarına göre menkul kıymet statüsündeki pek çok altcoin SEC’in denetimine tabiyken, Bitcoin CFTC’nin denetimine tabi olacaktır.

Gensler’ın açıklamalarının ardından “madem Bitcoin bir emtia, neden diğer emtialar gibi spot bir Bitcoin ETF’i onaylanmıyor?” soruları gündeme geldi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları