BitcoinHaberler

SEC Başkanı Bitcoin ETF’si Hakkında Konuştu! Neden Sadece Vadeli İşlem ETF’si Onaylandı?

Gündemde Bitcoin ETF'si var.

Kripto para yatırımcıları hareketli bir gün geçiriyor. NYSE’de işlem görmeye başlayan Bitcoin vadeli işlem ETF’si, yeni ATH’nin yolunu açacak mı diye sabırsızlanan yatırımcılar SEC başkanı Gary Gensler’ın açıklamalarıyla karşılaştı.

CNBC’de dün yayınlanan GameStop raporu ve bugün işlem görmeye başlayan Bitcoin ETF’si hakkında konuşan Gensler önemli açıklamalarda bulundu.

Bitcoin’in yüksek spekülatif varlık sınıfında kalmaya devam ettiğini söyleyen Gensler, vadeli işlem ETF’si ile yıllar sonra kanuni korumanın sağlandığını belirtti.

Sunucu bir çok yatırımcının aklında olan o soruyu da Gensler’a sordu. SEC neden normal bir Bitcoin ETF’si yerine vadeli işlem ETF’sini onayladı?

Bu soruya yanıt veren başkan, teknolojiden bağımsız olarak politikalarında tarafsız olmaya çalıştıklarını ve ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

“Yetkilerimizi yatırımcıları korumak için ihtiyaç duyulan çerçeveleri oluşturmak için kullanıyoruz. Bahsettiğiniz Bitcoin vadeli işlem ETF’si bir zamanlar benimde görev yaptığım CME borsasında zaten işlem görüyor. Bu kurum CFTC tarafından denetlenen bir kurum.”

Sunucunun daha önceki yaklaşıma benzer olarak manipülasyon ve dolandırıcılığa ilişkin endişelerin bu tercihte etkili olup olmadığını sorması üzerine Gensler şu ifadeleri kullandı;

“Pekala, herhangi bir uygulamaya veya projeye girmeyeceğim, sanırım burada sahip olduğunuz şey, ABD Federal düzenleyicisi CFTC tarafından 4 yıldır denetlenen ve bizim yetki alanımızda yumurtadan çıkan bir şeyin içine sarılmış bir ürün.

1940 Yatırım Şirketi Yasası sayesinde onu yatırımcı korumasının içine sokma yeteneğimiz var. Dinleyiciler bunun altında hala oynaklık ve spekülasyonun olduğunu anlamalıdır. Ancak bizim kardeş kuruluşumuz var 4 yıldır bunu gözetliyor ve sonra burada SEC’de seksen yıllık bir yasayı içeri alarak yatırımcıyı koruyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu