BitcoinHaberler

SEC Başkanı Bitcoin Hakkında Konuştu! Hedefinde Stablecoinler ve Borsalar Vardı!

Gensler bu defa stabilcoinleri hedef aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler bugün Georgetown Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen bir konferansta kripto paralar hakkında konuştu.

Gensler, Stablecoinler Tether ve USDC’nin Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar arasındaki işlemleri kolaylaştırmak için kullanıldığını ifade etti.

Bazı altcoinlerin menkul kıymet statüsünde olduğunu ve bu nedenle SEC’e tabi olduklarını yeniden hatırlatan başkan, kripto para sektöründe ve borsalarda Federal Mevduat Sigorta Fonu ve FED tarafından incelenmeyi gerektirecek ürünler olduğunu belirtti.

Biden hükümetinin stabilcoinlerle ilgili yasal bir düzenleme hazırlığında olduğu dönemde konuşan Gensler, yatırımcıları da uyardı.

“Stablecoinlerin çoğu aslında halka ait değil. Bunlar platformların kendilerine ait. Yatırımcıların sadece borsa ile bir kredi ilişkisi var. Bu düzenleyicilerin dikkate alması gereken ve finansal istikrar ve yatırımcı koruması için irdelenmesi gereken bir konu.”

ABD’de son günlerde stabilcoinler üzerinden bir tartışma yürüdüğünü ve stabilcoinlerin finansal istikrar için risk teşkil edebileceğine dair endişelerin dile getirildiğini görüyoruz.

Biden hükümetinin haftalar içerisinde stabilcoinlerin riskleri, alınması gereken önlemler ve yatırımcı koruması bakımından bir rapor yayınlaması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu