binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Spot ETF Hakkındaki Sorulara Yanıt Verdi

SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Spot ETF Hakkındaki Sorulara Yanıt Verdi

SEC başkanı Gary Gensler, Bloomberg'de katıldığı programda Bitcoin Spot ETF hakkındaki sorulara da yanıt verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler bugün yaptığı açıklamada, kurumun spot Bitcoin ETF’leri için birden fazla başvuruyu aktif olarak incelediğini açıkladı.

Gensler, devam eden inceleme süreci hakkında spesifik ayrıntılar vermekten kaçındı, ancak personelin başvurular üzerinde özenle çalıştığına dair güvence verdi.

Bloomberg TV’ye verdiği bir röportajda Gensler, “Personelimiz bu birden fazla dosya üzerinde çalışıyor” dedi. Gensler, bu incelemelerin sonucu hakkında peşin hüküm vermeyeceğini vurguladı.

Gensler, düzenleyici kurumun Grayscale’e karşı devam eden davası hakkında geçen ay mahkeme kararına itiraz etmeme kararının ardından yorum yapmaktan kaçındı. Ayrıca kurumun tek bir BTC ETF’ini onaylayıp onaylamayacağı ya da bir grup içindeki tüm fonları onaylamak için bekleyip beklemeyeceği konusunda da net konuşmadı.

İlgili Haber  Floki Inu (FLOKI) Geliştiricilerinin Gizemli "17 Ekim" Tarihi Paylaşımının Sırrı Çözüldü: Duyuruyu Yaptılar

Gensler konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Önümüzde bir değil, birden fazla dosya var, sanırım sekiz ya da on dosya var ve bunları personel ve nihayetinde Komisyon değerlendiriyor.”

Ayrıca, bir varlık yöneticisi bir şeyi halka açmak istediğinde, bu borsada işlem gören ürünlerin SEC’e kaydolması gerektiğini belirtti.

Gensler, SEC’in Şirket Finansmanı Bölümü ile Ticaret ve Piyasalar Bölümü’nün bu başvuruların incelenmesindeki rolünün altını çizdi. Gensler, “Bu, onlarca yıl öncesine dayanan ve zaman içinde test edilmiş bir süreç. SEC personeli, buna Bilgilendirme İnceleme Ekibi deniyor, bu grupta potansiyel ihraççılara yanıt veriyor ve geri bildirimde bulunuyorlar” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail