bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerSEC Başkanı Gary Gensler Kripto Para Platformlarına "SEC'e Kayıt Olun" Çağrısını Yineledi!

SEC Başkanı Gary Gensler Kripto Para Platformlarına “SEC’e Kayıt Olun” Çağrısını Yineledi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para alanında net düzenlemelere ihtiyaç olduğunu her defasında dile getiren SEC Başkanı Gary Gensler, pazar günü The Wall Street Journal’ın CEO Konseyi Zirvesi’nde konuştu.

Kripto para birimlerinin artan popülaritesi karşısında yatırımcıların korunması gerektiğini belirten Gensler, kripto alanında daha sağlam ve net düzenlemeler yapılması gerektiğini ve kripto para platformlarının SEC’e kayıt yaptırması gerektiğini yineledi.

Gensler, kripto paraların SEC’in geniş kapsamlı görev alanına uyduğunu vurguladı ve “Halk, halktan para toplayan bir girişimci veya bilgisayar bilimi grubunun çabalarına dayalı olarak bir miktar kar bekliyor. Bu da SEC’deki geniş görev alanımıza uyuyor” dedi.

Kripto para platformlarının “sadece alım ve satım işlemlerinden çok daha fazlasını” yaptığını düşündüğünü belirten Gensler, kripto para borsalarına SEC ile çalışma çağrısı yaptı.

“Tüm kripto para platformların açık bir şekilde dedim ki, gelin, SEC ile çalışın, kayıt olun.  Platformlar temelde alım satım faaliyetleri dışında yatırımcılara farklı ürünler de sunuyor. Bu bağlamda yatırımcı korumasını sağlamak için menkul kıymet statüsünde olan ürünler için farklı kurallar gerçekten önemli.”

Gensler daha önce de tüm kripto paraların menkul kıymet olarak sınıflandırılamayacağını belirterek kripto para platformların sunduğu geniş token yelpazesinde bazılarının menkul kıymet olma ihtimalinin olduğunu söylemiş.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları