Ana SayfaBitcoinSEC Başkanı Gary Gensler'den Yeni Bitcoin Kripto Para Açıklaması!

SEC Başkanı Gary Gensler’den Yeni Bitcoin Kripto Para Açıklaması!

Takip et

Kripto para birimlerinin çoğunun bir menkul kıymet niteliğinde olduğunu savunan SEC başkanı Gary Gensler yakın tarihli bir açıklamasında, ABD’deki finans kurumlarını bir araya getirecek tek bir kripto para düzenlemesinin olması gerektiğini belirtti.

Financial Times’ın haberine göre, Gensler, farklı düzenlemelerin kripto para projelerine sistemdeki düzenleme eksikliğinden ve bölünmüşlükten faydalanma imkanı sunduğunu söyledi.

Bu bağlamda SEC başkanı, kripto para alanında oluşturulacak tek bir kripto kural kitabının yatırımcıları dolandırıcılığa ve manipülasyona karşı daha iyi korumasının yanında sektöre şeffaflık sağlayacağına da inanıyor.

“Çiftten bağımsız olarak tüm ticareti koruyan borsalarla ilgili tek bir kural kitabından bahsediyorum.

Tüm yatırımcıları dolandırıcılığa ve manipülasyonlara karşı korumak için ve kripto alanında daha fazla şeffaflık sağlamak için tek bir ortak düzenlemeye yani tek bir kripto kitabına ihtiyacımız var.”

Kripto Paraları Hangi Kurum Denetleyecek?

ABD ‘de henüz hangi devlet kurumunun kripto paraların denetimini üstleneceği konusunda bir netlik bulunmuyor.

Ancak Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) kripto para düzenlemelerinde daha ağır bastığını görülüyor.

Zira ABD senatörleri Kirsten Gillibrand ve Cynthia Lummis tarafından önerilen yasa taslağında da kripto paraların menkul kıymetten ziyade emtia özelliği taşıdığı belirtildi.

İlgili Haber
Beklenen Kripto Para Yasa Tasarısı Açıklandı!

SEC başkanı kripto paraların denetlenmesinin ve kripto para platformlarıyla ilgili düzenlemelerin SEC tarafından yapılması gerektiğini savunurken CFTC başkanı Rostin Behnam ise Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil kripto paraların emtia olduğunu ve CFTC’nin denetlemesi gerektiğini söylüyor.

Son olarak kripto paraların, menkul kıymet olduğu konusunda ısrarcı olan SEC başkanı Gary Gensler, sektördeki çoğu kripto paranın kayıt dışı menkul kıymet olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam ettiğini iddia ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları