BitcoinHaberlerKripto Para

Beklenen Kripto Para Yasa Tasarısı Açıklandı!

Senatörler Kirsten Gillibrand ve Cynthia Lummis kanun tekliflerini açıkladı.

ABD Senato’sunda Bankacılık Komitesi üyesi olan Wyoming Cumhuriyetçi Senatörü Cynthia Lummis Bitcoin‘e ve kripto paralara olan desteği ile biliniyor.

Lummis Aralık 2021’de dijital varlıkların nasıl vergilendirileceğinden tüketicilerin korunmasına kadar her konuyu kapsayacak, inovasyonu kucaklayan bir Bitcoin yasası üzerinde çalıştığını ifade etmişti.

Uzun süredir beklenen yasa tasarısı bugün Senatörler Kirsten Gillibrand ve Cynthia Lummis tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.

Tasarının genel hatlarıyla ilgili konuşan Lummis şu ifadeleri kullandı:

“Dijital varlık piyasalarını denetlemekle görevli kurumlar için düzenleyici netlik sağlar. Sabit paralar için güçlü ve özel bir düzenleyici çerçeve oluşturarak, dijital varlıkları mevcut vergi ve bankacılık yasalarımıza entegre eder.”

Kirsten Gillibrand tasarıyı şu sözlerle özetledi:

“Hem sektöre hem de düzenleyicilere netlik sağlayacak ve aynı zamanda dijital varlık piyasasının devam eden evrimini hesaba katma esnekliğini sürdürecek büyük bir dönüm noktası.”

Tasarıda Öne Çıkan Başlıklar

Kripto para piyasaları üzerindeki yetki CFTC’ye veriliyor.

Kripto para borsalarının iflas etmesi durumunda yatırımcı fonlarının korunması için gerekli düzenlemeleri içeriyor.

Kripto komisyoncusu tanımı, cüzdan sağlayıcılarının ve yazılım geliştiricilerinin yükümlülüklerini hafifletecek şekilde yeniden tanımlanıyor.

Stablecoin ihraç edenler için %100 rezerv zorunluluğu ve bu rezervlerin detaylarını açıklama zorunluğu öneriliyor.

ICO ve IDO’lar sırasında fon toplayan projelerin SEC’e bilgi vermesi isteniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu