HaberlerKripto Para

SEC Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuşacak, Buradan Canlı Olarak İzleyebilirsiniz!

SEC Başkanı Senato'da konuşmaya başladı.

SEC Başkanı Gary Gensler’ın Senato önündeki konuşması başladı. Aşağıdaki oynat tuşuna basarak canlı olarak izleyebilirsiniz.

Gensler’ın Senato’ya gönderdiği kripto paralara ilişkin yazılı açıklamaları şu şekilde idi:

“Şu anda, kripto alanının büyük bir kısmı, yatırımcıları ve tüketicileri koruyan, yasa dışı faaliyetlere karşı koruma sağlayan ve finansal istikrarı sağlayan düzenleyici çerçevelerin içinde faaliyet göstermiyor.

Şu anda kripto finansmanı, ihraç, ticaret veya borç verme konularında yeterli yatırımcı korumasına sahip değiliz.

Açıkçası, bu alan şuanda, daha çok Vahşi Batı’ya ya da menkul kıymetler yasaları yürürlüğe girmeden önce var olan eski dünyaya benziyor. Bu varlık sınıfı, belirli uygulamalarda dolandırıcılık ve kötüye kullanımla doludur. Bundan daha iyisini yapabiliriz.

Düzenleyici arkadaşlarımızla birlikte çalışan SEC personelinden iki yol üzerinde çalışmalarını istedim:

Birincisi, bu piyasalara yatırımcı korumasını en iyi şekilde getirmek için mevcut otoriteler altındaki diğer mali düzenleyicilerle nasıl çalışabiliriz?

İkinci olarakta Kongre’nin yardımıyla doldurabileceğimiz hangi boşluklar var?

SEC’de, her iki yolu da aşan bir dizi projemiz var:

1- Kripto paraların teklifi ve satışı

2-Kripto alım satım ve borç verme platformları

3-Sabit değerli madeni paralar

4- Kripto varlıklarına veya kripto türevlerine maruz kalmayı sağlayan yatırım araçları

5- Kripto varlıklarının muhafazası

Yatırımcı korumasıyla ilgili olarak, iki ajansımızın her birinin kripto piyasalarında ilgili ve bazı durumlarda örtüşen yargı yetkisine sahip olması nedeniyle kardeş ajansımız CFTC ile birlikte çalışıyoruz. Daha geniş bir politika çerçevesi seti ile ilgili olarak, sadece CFTC ile değil, aynı zamanda Federal Rezerv, Hazine Bakanlığı, Para Birimi Denetleme Ofisi ve Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubunun diğer üyeleriyle de çalışıyoruz.

Ayrıca, platformların ve projelerin gelip bizimle konuşmasını önerdim. Birçok platformun üzerinde düzinelerce veya yüzlerce jeton bulunur. Her tokenin yasal statüsü kendi gerçeklerine ve koşullarına bağlı olsa da, 50, 100 veya 1.000 token ile herhangi bir platformun sıfır menkul kıymete sahip olma olasılığı oldukça düşüktür.

Hata yapmayın: Bu ticaret platformlarında menkul kıymetler olduğu ölçüde, yasalarımız uyarınca muafiyete hak kazanmadıkları sürece Komisyon’a kaydolmaları gerekir.

Ben teknoloji nötrüm. Bu teknolojinin değişim için bir katalizör olduğunu ve olmaya devam edebileceğini düşünüyorum, ancak teknolojiler düzenleyici çerçevenin dışında kalırlarsa uzun süre dayanmazlar. CFTC ve diğerleri ile birlikte çalışan SEC’in kripto finansı alanında daha sağlam bir gözetim ve yatırımcı koruması sağlayabileceğine inanıyorum.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu