HaberlerKripto Para

SEC Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu: “Af Dilemeyin”

SEC başkanının bir numaralı gündemi kripto paralar.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler her fırsatta kripto para regülasyonlarının öneminden bahsediyor. Kripto para piyasalarını radarından çıkarmayan başkan, son olarak Financial Times’a konuştu.

Gensler’ın açıklamaları kripto para yatırımcılarını ve borsaları huzursuz etse de alttan verilen mesaj, kripto paraların hayatımızda artık var olduğu ve buna göre düzenlemelere ihtiyaç duyulduğudur. FT’ye röportajında da bu konulardan bahseden Gensler, kripto para endüstrisinin 5 ile 10 yıl içerisindeki geleceğinin “kamu politikası” çerçevesinde gelişeceğini ifade etti.

Bir dizi kripto para biriminin menkul kıymet olarak kabul edilebileceğine ilişkin açıklamalarını yineleyen başkan, kripto para platformlarına seslendi; “Gelin ve bizimle konuşun”

Gensler’a göre hala faaliyette olan pek çok kripto para platformu doğru iletişim politikasını uygulayamıyor. Kripto para platformlarının ABD’deki regülasyonların dışında kalmak için mücadele edebileceğini ancak bunda başarılı olamayacaklarını söyledi.

“Finans nihayetinde güvenle ilgilidir. Tarih bu güven alanının dışında hayatta kalamayacağınızı söylüyor. Pek çok iletişim kanalı var ancak bunları kullanmıyorlar. Günün sonunda onları affetmemiz için yalvarmaları yerine, öncesinde izin istemeleri gerekiyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu