bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerSEC Başkanı Kripto Paralar ve DeFi Hakkında Konuştu!

SEC Başkanı Kripto Paralar ve DeFi Hakkında Konuştu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, New York’ta düzenlenen Dijital Varlık Uyum ve Pazar Bütünlüğü Zirvesi’nde eski SEC başkanı Jay Clayton ile yaptığı sohbet sırasında DeFi konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni teknolojilerin yasalara uymadığı takdirde ayakta kalamayacağını söyleyen Gensler DeFi teknolojisinin “gerçek yenilik” sunabileceğini belirtti.

SEC başkanı, DeFi teknolojisinin yeniliğin kaynağı olabileceğine inandığını söylese de DeFi’nin de düzenleyici çerçeveye girmesi gerektiğine inanıyor.

“DeFi ile ilgili yenilik gerçek olabilir, ancak düzenleyici çerçevenin dışında kalırlarsa kalıcı olamaz.”

Kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisi konusunda ilk günden itibaren düzenleme yapılması gerektiğini söyleyen SEC başkanı, DeFi teknolojisinin merkezileştirilmesi konusunda endişelerini dile getirdi.

Gensler konuşmasında kripto para borsalarına da SEC’e kaydolma çağrısında bulundu.

“Bazı kripto para borsaları şimdilik gözden kaçıyor olabilir. Bu şirketlerin de düzenleyici çerçeve içerisinde iş yapması gerekiyor. Kripto para borsaları, yatırımcı ve tüketicinin korunması için gerçekten önemli bir yerdedir.

Bu yüzden gelin, bizimle konuşun ve bizimle çalışın. Uygun olduğunda, yaptırım aracını kullanırız. Kanuna kayıt olmak için çalışın.”

Sohbet esnasında spot bir Bitcoin ETF’sinin neden onaylanmadığı sorularına cevap vermekten kaçınan Gensler avukatının bekleyen konularda konuşmamasını tavsiye ettiğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları