Bitcoin

SEC Başkanından Kritik Bitcoin ETF Açıklaması!

SEC Başkanı, bugünkü forumda önemli açıklamalarda bulundu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, uzun süreden beri devam eden sessizliğini bugünkü açıklamaları ile bozdu. Gensler, Aspen Güvenlik Forumu kapsamında yaptığı açıklamalarda çok beklenen Bitcoin ETF’i hakkında da görüşlerini açıkladı. Ünlü başkan, yeni Bitcoin ETF başvuruları görülebileceğini ve SEC’nin bu başvurular hakkında ne diyeceğini merakla beklediğini vurgulayarak aslında onaylanmaması yönünde imada bulundu.

Gary Gensler, Regülasyonları Arttırmak İstiyor

SEC Başkanı, buna ek olarak Kongre’den SEC’ye daha fazla yetki verilmesini ve bu yetkilerle aslında BlockFi gibi kripto para tabanlı kredi platformlarının denetlenebileceğini vurguladı. Kripto para sektöründe menkul kıymet statüsüne giren çok fazla token olduğunun altını çizen Gensler, bunların manipülasyona açık olduğunu ve yatırımcıların risklere açık konumda kaldığını ifade etti.

Gensler’ın bu ifadeleri ise kesinlikle kripto para yatırımcılarına korku salmaya yetmiş gibi gözüküyor. Gensler, kripto para sektöründeki yatırımcıları korumaya yetecek kadar regülasyon olmadığını ifade etti ve daha fazla yetki istedi.

ABD’li yatırımcıların yurt dışındaki kripto para borsalarına VPN gibi hizmetlerle eriştiğini belirten Gensler, aslında oldukça klasik bir noktaya parmak bastı. Bazı dev borsalar ABD’li kullanıcıların kullanımına kapalı olsa da VPN ile bunlar kullanılabilmekteydi ve Gensler’ın buna itirazı olduğu görülüyor. Gensler, bu platformlada ise menkul kıymet tokenlerinin satıldığını ifade etti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu