BitcoinHaberler

SEC Başkanından Yeni Bitcoin (BTC) Tanımlaması!

Gensler, BTC'yi spekülatif varlık sınıfına dahil etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, CNBC’nin Squawk Box programında yeni açıklamalarda bulundu. Gensler, lider kripto para birimi Bitcoin’in ve diğer yüzlerce kripto para biriminin topluluk tarafından spekülatif varlık muamelesi gördüğünü vurguladı.

İnsanların bunları alım satmak istemesinin kendisi ve SEC açısından tamamen normal karşılandığını belirten Gensler, buna rağmen BTC ve birçok kripto paranın çoğunlukla dolandırıcılık ve kara para aklamakla bağlantılı görüldüğünün altını çizdi.

Gensler, Regülasyon Açıklamasında Israrcı

Kripto para borsalarının tam olarak bu sebeple daha fazla regülasyona maruz kalması gerektiğine inanan Gensler, yatırımcıların korunmasının temel görevleri olduğunu düşünüyor. Yatırımcıların sanki New York Menkul Kıymetler Borsası altında alım satım yaparmış gibi korunması gerektiğini ifade eden Gensler, regülasyonların artacağının da sinyalini böyle vermiş oldu.

SEC Başkanı dün yaptığı açıklamalarda da benzer noktalara değinmişti. Gensler, kripto para sektörünün tanıdığı ve kripto para sektörünü derinden tanıyan birisi olarak biliniyor. Bu ilk başta kripto para sektörünün lehine bir gelişme olarak yorumlansa da şu an gelen regülasyon açıklamaları kesinlikle yatırımcıları korkutuyor.

Buna rağmen kripto para sektörüne yönelik regülasyonların uzun vadede olumlu etki yaratacağına inanan da çok fazla kişi var. Pantera Capital CEO’su Dan Morehead kısa süre önce yaptığı açıklamada bu regülasyonların iyiye işaret olduğunun altını çizmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu