HaberlerKripto Para

SEC Bir Kripto Parayı Daha Kayıtsız Menkul Kıymet Olmakla Suçladı!

SEC'den 18 milyon dolarlık suç duyurusu geldi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Rivetz Corp ve CEO’su Steven K. Sprague’yi 18 milyon dolarlık kayıt dışı menkul kıymet arzı yapmakla suçladı.

2013 yılında kurulan Rivetz şirketi halihazırda fesih edilmiş durumda bulunuyor.

Şirket ve CEO’su 2017 yılı temmuz ve eylül ayları arasında 7200’den fazla yatırımcıdan kayıt dışı menkul kıymet teklifi sonucu 18 milyon dolarlık haksız kazanç elde etmekle suçlanıyor.

SEC, mahkemeye sunduğu dosyada RvT’nin yatırımcılara iyi bir yatırım fırsatı olarak tanıtılarak satıldığını ancak satıldığı esnada RvT ‘nin menkul kıymet olarak SEC’e kayıt ettirilmediğini belirtti.

Yatırımcılar RvT tokenini Ether kullanarak satın aldılar. SEC’in iddiasına göre daha sonra Rivetz ve CEO Sprague, şirket aracılığıyla bu Ether’leri tasfiye etti. SEC, tasfiye edilen bu gelirlerin bir kısmı ile şirketin kurucusuna Cayman Adaları’nda bir ev satın alındığını aynı zamanda, 1 milyon dolarlık ikramiye ve 2.5 milyon dolarlık bir kredi vermek için de kullanıldığını iddia etti.

SEC dava sonunda haklı çıkarsa, haksız kazanılmış kazançların iadesini, mahkeme öncesi faizi ve para cezası istiyor.

SEC geçtiğimiz yıllarda da yasadışı olduğu iddiası ile bazı tokenler hakkında da suç duyurusunda bulunmuştu. RvT de SEC’in menkul kıymet olarak kabul ettiği tokenler arasına adını yazdırdı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Trx coin

Ooo

Anonim

Lan Bi sec tir git artık


Başa dön tuşu