HaberlerKripto Para

SEC Bugün Kripto Paraları Tartışacak, İşte Detaylar!

Hester Peirce SEC toplantısının kripto paralar için büyük öneme sahip olduğunu söyledi.

Bitcoin ve kripto para birimlerine verdiği destek ile adından sıkça söz ettiren SEC üyesi Hester Peirce, aktif olarak kullandığı Twitter hesabından takipçilerine ve kripto para yatırımcılarına seslendi.

“SEC-Yatırımcı Danışma Komitesi’nin” 2 Aralık tarihinde yapacağı toplantısında kripto para birimlerinin tartışılacağına dikkat çeken SEC üyesi Peirce, bu toplantının SEC’in düzenlemelere bakış açısını değiştirmek için bir şans olduğunu söyledi.

“SEC Yatırımcı Danışma Komitesi” toplantısı, kurumun kripto para birimi düzenlemelerine bakış açısını değiştirmesi için önemli bir fırsat. Siz de verdiğim bu linke yorumlarınızı bırakabilirsiniz.”

Üyesi olduğu komisyonun kripto para birimlerine karşı olan sert yaklaşımının biraz daha ılımlı hale getirilmesi gerektiğini savunan Peirce, yapılacak bu toplantının SEC’in kripto paralara bakış açısından büyük öneme sahip olduğunu düşünüyor.

Büyük öneme sahip bu toplantıda yatırımcıların korunması ve sorunsuz piyasa bütünlüğünü sağlaması konuları da ele alınacak. Toplantıda ayrıca gelişen teknolojilerin riskleri, blok zinciri teknolojisi, sabit paralar ve kripto tabanlı ETF’lerle ilgili çeşitli konular da görüşülecek.

Hester Peirce yanlış olduğunu düşündüğü konularda üyesi olduğu SEC’i eleştirmekten çekinmiyor. SEC’ in spot bir Bitcoin ETF’sini onaylamamasını da eleştiren Peirce, bu kararın yatırımcıları da yanlış yönlendirdiğini savunmuştu.

Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu