HaberlerKripto Para

SEC, DeFi’yi İncelemek İçin Bir Şirketle Anlaştı!

DeFi regülatörlerin radarında kalmaya devam ediyor.

Yeni SEC Başkanı Gary Gensler, merkezi olmayan finans (DeFi) alanıyla ilgili yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Forbes’ın haberine göre SEC, DeFi alanında olup biteni anlamak ve takip etmek için bir şirket ile anlaştı.

Blok zincir üzerindeki verileri analiz eden AnChain.Al’ın şirket sözcüsü yıllık 125.000$ karşılığında SEC ile sözleşme imzaladıklarını doğruladı. AnChain.AL SEC’in merkezi olmayan finans endüstrisini izlemesine ve düzenlemesine yardımcı olacak.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Victor Fang SEC’in bu hamlesi ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“SEC, akıllı sözleşme tabanlı dijital varlık dünyasında neler olup bittiğini anlamaya çok hevesli. Biz de onların akıllı sözleşmeleri analiz etmeleri ve izlemeleri için teknolojik imkanlar sunuyoruz.”

San Jose merkezli şirket, kripto para borsaları, DeFi protokolleri ve geleneksel finans kurumları arasındaki yasadışı faaliyetleri izlemeye odaklanıyor. SEC ile AnChain.AL arasındaki sözleşme bugün açıklanmış olsa da, Mayıs 2021’den itibaren devam ediyor.

SEC Başkanı Gary Gensler The Wall Street Journal’a geçtiğimiz günlerde verdiği röportajda DeFi alanıyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

“Adında “merkezi olmayan” ifadesi geçtiği için bunun denetimden muaf olduğunu düşünmeyin.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu