NFT

SEC Gözünü Şimdi de NFT Piyasasına Dikti ve Ceza Kesmeyi Bekliyor!

SEC, olası menkul kıymet ihlalleri ve yasadışı eylemler için NFT piyasasını izlemeye aldı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2021 yılında kripto para sektörüne ciddi zarar verdi ve vermeye de devam edecek gibi gözüküyor. Bunun öncesinde Ripple‘a da menkul kıymet davası açan SEC, şimdi ise direkt olarak bütün NFT piyasasına bakacağını açıkladı.

SEC, NFT Projelerini Hedef Alacak

SEC Başkanı Gary Gensler tarafından yönlendirilen kurum, aktarılan bilgilere göre NFT sanatçılarına ve projelerine odaklandı. Özellikle menkul kıymet ihlalleri için bunların incelendiğini aktaran Bloomberg, anonim kaynaklara dayandırdığı haberinde önemli açıklamalarda bulundu.

Söz konusu haberde SEC’nin şimdiden araştırmaya başladığı ve belirli NFT’lerin şu an aynı geleneksel menkul kıymetler gibi para toplamak için kullanıldığı vurgulandı. SEC cephesinden avukatlar geçtiğimiz birkaç ay boyunca çeşitli NFT projelerine mahkeme celbi de gönderdi.

Kripto para tabanlı lending ürünleri aslında geçtiğimiz yıl boyunca hep konuşuldu ve SEC dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase‘e bile bu konuda meydan okudu. Şimdi ise direkt olarak NFT projelerinin araştırılması, son dönemdeki NFT furyasını dizginleyebilir. NFT’lerin son dönemlerde tamamen para toplamak için piyasaya sürüldüğü ve gerçek bir kullanım ile hizmet sunmadığı söylenebilir. SEC de tam olarak buna yönelik harekete geçti ve menkul kıymet ihlallerini takip ediyor.

Kripto para sektörü dostu Hester Peirce de 2021’de yaptığı açıklamada parçalara ve hisselere ayrılmış NFT satmanın yasalara aykırı olabileceğini vurgulamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu