BitcoinHaberlerBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

SEC, Kripto Paralar Konusunda Daha Fazla Yetki İstiyor!

Kurumlar kripto paralar konusunda topu birbirlerine atıyor.

Kripto paralara yönelik olumsuz açıklamaları ile gündeme gelen ve kurumları bu konuda göreve davet eden Senatör Elizabeth Warren’a, SEC başkanı bir mektup yazdı.

Başkanı Gary Gensler yazdığı mektupta, kripto para ticareti, borç verme işlemleri ve DeFi alanında gerekli incelemeleri yapmak ve ek tedbirler almak için daha fazla yasal yetkiye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

“Benim görüşüme göre, yasama öncelikle kripto para ticareti, borç verme işlemleri ve DeFi platformlarına odaklanmalı. Düzenleyiciler bu alanlar için kuralları belirlerken ve sınırları oluştururken genel kurul yetkisinden yararlanacak.”

Gensler’ın mektubu bugün herkese açık olarak paylaşıldı.

Gensler geçtiğimiz ay içerisinde Kongre’ye bir çağrıda bulunmuş ve yatırımcı korumasını artırmak için kripto paralara ilişkin yasal düzenlemelerin ivedi olarak çıkarılmasını istemişti.

Bu çağrı bir yanıt bulmazken, Senatör Elizabeth Warren katıldığı söyleşilerde kripto paralar ilgili aksiyonlar konusunda ABD’li kurumları yetersiz bulduğunu ifade etmişti. Gensler’ın mektubu Warren’ın bu açıklamalarına yanıt olarak değerlendirildi.

Warren’da SEC başkanının mektubunu yanıtsız bırakmadı. Senatör, SEC ve diğer federal regülatörlerle temasta kalmaya devam edeceğini yasal boşlukları kapatmak için çalışacağını ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu