Kripto HaberleriHaberlerSEC Kripto Paraların Değil ICO'ların Düzenlemesi Gerektiğini Düşünüyor

SEC Kripto Paraların Değil ICO’ların Düzenlemesi Gerektiğini Düşünüyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu ‘nun (SEC) düzenlediği toplantıda kripto para birimleri de gündemdeydi. Toplantıda kripto paraların hala netleşmeyen bir piyasa olduğunu ve ne tarz düzenlemeler gelmesi gerektiğinden bahsedildi.

Kongre üyelerinden birisi geçmişte bir kripto paraya 17 dolar yatırım yaptığını ve şuanda bu değerin arttığını söyledi. Bunun yanı sıra gerekli düzenlemeler yapılmazsa insanların doğru bilgi sahibi olamayacağını ve bu yüzden yanlış yatırımlar yapılacağını savundu ve konuşmayı SEC başkanı Jay Clayton’a devretti.

Bitcoin Güvenli Değil, ICOlar Şeffaf Değil

Bitcoin’in bir çok kişi tarafından güvenli olarak görülmediğine değinen başkan Jay Clayton, ICOlarında şeffaf olmadığını ifade etti. Ayrıca ICO tokenlerinin insanlar tarafından menkul kıymet olarak görüldüğünü ve eğer böyle görülüyorsa düzenlemelerin menkul kıymet olarak yapılmasının uygun olacağını savundu.

Kripto para piyasasının insanlar için bir ekonomik gelir olduğunu ve büyük bir potansiyele sahip olduğuna inandığını söyleyen Clayton, ülkelerin bu piyasayı hala nasıl düzenlemesi gerektiğini netleştiremediğini söyledi.

ICOların bu yıl içerisinde 6 milyar dolar yatırım topladığını fakat çoğunun hiç şeffaf olmadığını ve bu ortamın dolandırıcılığa çok müsait olduğu ifade edildi. Yeni çıkan tokenlerin SEC’in düzenlemesinden geçmesi gerektiği belirtildi.

SEC’in kripto paralar üzerinde daha büyük bir kontrole sahip olması gerektiğini savunan kurul üyeleri, bunu yaparken aşırıya kaçmaktan sakınacaklarını ifade ettiler. “Daha önce krizleri önlemek için yaptığımız düzenlemeler çoğu zaman aşırıya kaçtı ve daha büyük zararlar ortaya çıktı. Bu durumun böyle olmasını istemiyoruz.” şeklinde açıklama yaptılar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları