fbpx
Haberler

SEC Kripto Paraların Değil ICO’ların Düzenlemesi Gerektiğini Düşünüyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu ‘nun (SEC) düzenlediği toplantıda kripto para birimleri de gündemdeydi. Toplantıda kripto paraların hala netleşmeyen bir piyasa olduğunu ve ne tarz düzenlemeler gelmesi gerektiğinden bahsedildi.

Kongre üyelerinden birisi geçmişte bir kripto paraya 17 dolar yatırım yaptığını ve şuanda bu değerin arttığını söyledi. Bunun yanı sıra gerekli düzenlemeler yapılmazsa insanların doğru bilgi sahibi olamayacağını ve bu yüzden yanlış yatırımlar yapılacağını savundu ve konuşmayı SEC başkanı Jay Clayton’a devretti.

Bitcoin Güvenli Değil, ICOlar Şeffaf Değil

Bitcoin’in bir çok kişi tarafından güvenli olarak görülmediğine değinen başkan Jay Clayton, ICOlarında şeffaf olmadığını ifade etti. Ayrıca ICO tokenlerinin insanlar tarafından menkul kıymet olarak görüldüğünü ve eğer böyle görülüyorsa düzenlemelerin menkul kıymet olarak yapılmasının uygun olacağını savundu.

Kripto para piyasasının insanlar için bir ekonomik gelir olduğunu ve büyük bir potansiyele sahip olduğuna inandığını söyleyen Clayton, ülkelerin bu piyasayı hala nasıl düzenlemesi gerektiğini netleştiremediğini söyledi.

ICOların bu yıl içerisinde 6 milyar dolar yatırım topladığını fakat çoğunun hiç şeffaf olmadığını ve bu ortamın dolandırıcılığa çok müsait olduğu ifade edildi. Yeni çıkan tokenlerin SEC’in düzenlemesinden geçmesi gerektiği belirtildi.

SEC’in kripto paralar üzerinde daha büyük bir kontrole sahip olması gerektiğini savunan kurul üyeleri, bunu yaparken aşırıya kaçmaktan sakınacaklarını ifade ettiler. “Daha önce krizleri önlemek için yaptığımız düzenlemeler çoğu zaman aşırıya kaçtı ve daha büyük zararlar ortaya çıktı. Bu durumun böyle olmasını istemiyoruz.” şeklinde açıklama yaptılar.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box