Haberler

SEC-Ripple Davası 18 Kasım’a Kadar Bitebilir İddiası!

Dava avukatının paylaştığı son veriler SEC-Ripple savaşının bu yılın sonuna doğru biteceğini gösteriyor.

Artık bitmesi için gün sayılan SEC-Ripple davasında sona yaklaşıldığının sinyalleri verildi. Avukat Jeremy Hogan tarafından Twitter’da paylaşılan bir belgeye göre Ripple’ın SEC ile olan davası 26 Ağustos ile 18 Kasım arasında sonuçlanabilir.

Avukatın paylaştığı belgede yer alan ifadelere göre Ripple-SEC davasının yeniden planlanmasının anlaşmazlıktaki konuları daraltarak ve davadaki keşifleri kolaylaştırarak taraflar ve mahkeme üzerindeki yükü azaltacağı belirtiliyor.

Son gelişmeleri yorumlayan Hogan ise şöyle konuştu:

…Bence Ripple, SEC davasını eylül/ekim aylarında kazanırsa, bu dava estoppel teminatı nedeniyle son bulur diye düşünüyorum.

Estoppel: Hukukta bir kişinin daha önceki bir eylem veya beyanının veya daha önceki bir ilgili yargı kararının ima ettiğine aykırı bir şey ileri sürmesini engelleyen ilke.

SEC Davasına İlişkin Tahminler

Geçen yıl başlayan ve birçok analistin sonucu hakkında spekülatif yorumlarda bulunduğu Ripple davası, o zamandan bu zamana onlarca kanıt, itiraz ve erteleme kararlarına sahne oldu.

65.000’den fazla XRP sahibini temsil eden Avukat John Deaton, bu yılın başında, SEC tarafından kullanılan geciktirme taktikleri nedeniyle davanın gelecek yıl sona erebileceği tahmininde bulunmuştu.

Ancak özellikle Yargıç Sarah Netburn’ün kamera önünde delil niteliğindeki belgeleri incelemesi davanın önümüzdeki seneye kadar uzamayacağı yönündeki inançları ciddi oranda artırdı. Bu gelişme sonrası mahkemenin SEC’i arabuluculuk için ikna etmesi beklentileri de büyük ölçüde arttı.

Söylentilere Göre Çoktan Anlaşma Sağlandı!

Kulislerde konuşulanlara göreyse Ripple lehine çoktan anlaşmaya varıldı. Hatta birçokları tarafından Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un son yaptığı konuşmalarda bununla ilgili ipuçlarını verdiği bile iddia ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu