BitcoinHaberler

SEC, Spot Bitcoin ETF’si Hakkında Yorum Talebinde Bulundu!

SEC'de gündem Bitcoin ETF'leri

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi olan Grayscale, ABD’de SEC’in Bitcoin ETF onaylamalarının ardından Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) spot Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürmek için başvuruda bulunmuştu.

NYSE Arca tarafından 19 Ekim’de yapılan başvuru sonrası SEC, Grayscale’nin başvurusu hakkında yorum talep ettiği 2 Kasım tarihli bir bildiri yayınladı. Bu yorum talebi SEC’in Grayscale’in başvurusunu yakından incelemeye başladığını gösteriyor.

SEC’e yapılan başvuru ile birlikte GBTC’nin spot Bitcoin ETF’sine dönüştürülmesi için de geri sayım başladı.

SEC’in başvuru bildirimine göre Grayscale tarafından sunulan bildirim hakkında SEC, başvurudan itibaren 45 gün içinde kural değişikliğini ya onaylayacak ya da reddedecek.

“Hearsay by Henry Jim” isimli Twitter hesabından yapılan paylaşımda Grayscale’nin ETF’si ile ilgili SEC’in 24 Aralık gibi bir erken tarihte karar verebileceği iddia edildi.

Grayscale’nin GBTC’sinin Bitcoin ETF’sine geçişi onaylanırsa Grayscale’nin ürünleri yatırımcılar tarafından daha fazla ilgi görebilir. Bu da piyasaya ek fonlar getirmesi demek. Şimdilik tarihle ilgili ne SEC’den ne de Grayscale’den resmi bir açıklama gelmedi. Bu yüzden bir erteleme haberinin gelme ihtimali de bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu