Haberler

SEC Üyesi: Kripto Paraların Geleceği ABD’de Olmayabilir

ABD Menkul Kıymetler Ve Borsa Komisyonu (SEC) Üyesi Hester Peirce açıklama yaptı.

Nexo

ABD Menkul Kıymetler Ve Borsa Komisyonu (SEC) Üyesi Hester Peirce, kripto para birimlerinin geleceğinin ABD’de değil, Asya’da olmasının daha mümkün olabilecek olduğunu açıkladı. Bitcoin ve kripto paraların gelecekte ABD’de kendisine yer bulabileceğini ancak Singapur gibi Asya ülkelerinde kripto para yasalarının daha düzenli olduğu ve daha fazla serbestlik olduğu için geleceğin Asya ülkelerinde olabilecek olduğunu ifade etti.

ABD geçmişten günümüze kadar geçen süre içerisinde kripto para birimlerine dair yatırımcılara herhangi bir kısıtlama veya başka bir engel koymadı. Kripto paraların özgür kalmasına izin verdi ancak yasal sorunlar meydana geldi. Bu yasal sorunlar ise yatırımcılar tarafından bir sorun olarak görülmese bile yatırımcıların olası kayıplar yaşamasına, siber saldırılar sonrası kararsızlığa ve daha birçok soruna neden oldu.

Kripto paraların geleceği tüm dünyada iyi görünüyor. Hindistan’da eğer dünyada daha fazla sayıda ödeme noktasında kripto para kabul edilir ise mecburen yasakları ve engelleri silebilir ve diğer birçok ülkede kripto paralar ödeme noktalarında ve yatırım noktasında kabul görebilir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı