Kripto HaberleriBitcoinSEC'den Bitcoin Spot ETF'i Konusunda Yeni Karar!

SEC’den Bitcoin Spot ETF’i Konusunda Yeni Karar!

Takip et

Yatırımcılar El Salvador Devlet Başkanı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşmeye odaklanmışken, SEC‘ten kötü bir haber geldi.

SkyBridge Capital’in Başvurusu Reddedildi

SEC kısa süre önce SkyBridge Capital‘in 6 Mayıs 2021 tarihli Bitcoin ETF başvurusu hakkındaki kararını açıkladı.

Şimdiye kadar herhangi bir spot Bitcoin ETF’ine onay vermeyen SEC, son olarak SkyBridge Capital’in  başvurusunu da reddetti.

Verilen kararda başvurunun Borsa Yasası ve Komisyon Uygulama Kuralları kapsamındaki yükümlülükleri karşılamadığına karar verildi.

Gerekçe

Söz konusu ETF başvurusunun “sahte ve manipülatif eylem ve uygulamaları önlemek, yatırımcı korumaları ve kamu yararı” ilkelerini karşılamadığına karar verildi.

SEC daha önceki kararlarında da yatırımcı korumasına yönelik eksiklikler nedeniyle spot Bitcoin ETF başvurularını reddediyordu.

2021 yılının sonlarına doğru SEC tarafından Bitcoin Strategy ETF’lerinin zımni olarak da olsa onaylanması, spot ETF’lere ilişkin beklentileri yükseltmişti.

Hester Peirce SEC’e Katılmıyor

SEC her ne kadar Bitcoin Spot ETF’i konusunda fikrini değiştirmemiş olsa da, büyün SEC üyeleri aynı düşüncede değil. Zira SEC üyesi Hester Peirce geçtiğimiz günlerde spot Bitcoin ETF’inin onaylanmaması için hiçbir neden olmadığını söylemişti.

Spot Bitcoin’e dayalı bir ETF’in ABD’den onay almasının çok sayıda kurumsal yatırımcının bu alana yönelmesine neden olabileceği değerlendiriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları