HaberlerKripto Para

SEC’e Yeni Bir ETF Başvurusu Yapıldı

Bilindiği üzere 2017 tarihinde müthiş bir yükselişle başlayan BTC macerası peşinden birçok kripto para türünün doğmasına neden olmuştur.

Bilindiği üzere 2017 tarihinde müthiş bir yükselişle başlayan BTC macerası peşinden birçok kripto para türünün doğmasına neden olmuştur. 20 Bin dolar bandını aşmayı başaran en değerli kripto para türü olan BTC 2018 yılında ise yıl boyunca devamlı düşüş yaşayan bir grafik yaşamıştı. 2019 yılına girmemizle birlikte yeniden yatırımcıların dikkatini çekmeyi başaran BTC ve ETH gibi sanal para birimleri bugün hala pek çok kripto paranın piyasaya katılmasına ilham oluyor. Son olarak piyasnın önde gelen kripto para firmalarından biri olan SEC firmasına Ethereum ve Bitcoin içeren yeni bir ETF başvurusu yapıldı. Başvurusu yapılan yeni ürünün ABD Menkul Kıymetler Borsası tarafından onaylanması piyasadaki yerini alacak.

Yeni Borsa Fonları BTC’yi Etkileyebilir

Bitcoin ve ETH içerecek olan yeni borsa fonunun (ETF) SEC platformu tarafından onay alması halinde, yeni portföy ürününün New York borsasında yerini alması bekleniyor. Ancak bilindiği üzere Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası’na daha önceki zamanlarda da pek çok yeni borsa fonu başvurusu yapıldı. 2017 Mart ayından beridir SEC platformuna yapılan ETF başvurularının geneline onay vermedi. Fakat Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası’na yapılan ETF başvurularında onaylanan yeni borsa fonların da olduğu bilinen bir gerçek. Bitcoin’in ve Ethereum’un yıl boyuncaki performansını etkileyebilecek 3 önemli etkenden biri olan ETF’ler, bakalım SEC tarafından onaylanacak mı?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu