Haberler

SEC’e Yeni Müdür Yardımcısı Atandı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), New York ofisinin başkanını genel merkeze aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanının yanında müdür yardımcısı olarak görevine devam etmesi istenen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) New York ofisi müdürü Marc P. Berger, bundan sonra genel merkezde görev yapacak. SEC, bugün dünyada aktif olarak kara para aklamadan paranın değerine kadar her alanda aktif rol üstlenirken, özellikle piyasaları etkileyebilecek çok ciddi kararlar alabiliyor.

FED ve SEC genellikle ortak olarak kripto paralar konusunu da görüşüyor ve bu konuda özellikle FED’in dijital dolar adımları olduğu biliniyor. Yeni müdür yardımcısının piyasalara müdahale ve benzer konularda pek farklı adımlar atmayacak olduğu tahmin edilirken, özellikle müdür yardımcısı olarak görev yapacak olan Marc P. Berger’in daha fazla maaş alması ve daha iyi haklara sahip olacağı belirtildi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu