binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSEC'in Hacklenerek Sahte Bitcoin Spot ETF Onayı Duyurusu Yaptığı Olayda Yeni Gelişme...

SEC’in Hacklenerek Sahte Bitcoin Spot ETF Onayı Duyurusu Yaptığı Olayda Yeni Gelişme Var

Kripto para gazetecisi Eleanor Terrett, SEC'in Ocak ayında hacklenmesiyle ilgili olarak yeni bir gelişmeyi açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para gazetecisi Eleanor Terrett, 9 Ocak’ta meydana gelen meşhur SEC hack olayına yeni bir ışık tuttu. Bitcoin Spot ETF’lerinin onaylanmasıyla ilgili yetkisiz bir erken duyuruya yol açan hack olayı SEC, Office of the Inspector General (Genel Müfettiş Ofisi) ve FBI da dahil olmak üzere çeşitli dış kurumlar tarafından soruşturuluyor.

SEC, Siber Güvenlik Uzmanları Tarafından Hack Öncesi Uyarılmış

SEC’den 22 Ocak’ta gelen son güncelleme soruşturmanın devam ettiğini gösteriyordu. Ancak Terrett’in açıklaması, SEC’in Genel Müfettişlik Ofisi’nin (OIG) 2023 yılında siber güvenlik ve altyapı güvenliğini içeren bilgi güvenliği programını gözden geçirmesi için bağımsız bir şirketi görevlendirdiğini ortaya koyuyor. Yapılan incelemede programın eksik olduğu tespit edildi; rapor SEC’in web sitesinde dikkat çekmeyecek bir şekilde yer aldığı ve 20 Aralık 2023 tarihli olduğu için bu gerçek yaygın olarak bilinmiyordu.

İlgili Haber  Bu Yıl Oy Hakkına Sahip FED Üyesi Barkin'den Önemli Ekonomi ve Faiz Açıklamaları Geldi!

CoinDesk’e göre, hack olayının yol açtığı sonuçlar önemliydi ve Bitcoin tasfiyelerinde yaklaşık 90 milyon dolarlık kayıp yaşandığı bildirildi. Olayın ciddiyetine rağmen SEC Başkanı Gary Gensler, Kongre üyelerine hack ile ilgili verdiği yanıtlarda bu rapordan bahsetmedi.

Bu durum SEC’in siber güvenlik konusundaki tutumu ve bu tür olaylar karşısında hesap verebilirliği konusunda ciddi soru işaretleri yaratıyor. Terrett düşündürücü bir soru yöneltiyor: “Halka açık bir şirketin bir güvenlik açığından haberdar olması, bunu düzeltmemesi ve ardından saldırıya uğraması durumunda SEC’in ne yapacağını bir düşünün? SEC’in herhangi bir tepkisi olur muydu?”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail