Kripto HaberleriAltcoinSEC'in Son Eylemleri Kripto Paraların Geleceği İçin Bir Tehdit Mi?

SEC’in Son Eylemleri Kripto Paraların Geleceği İçin Bir Tehdit Mi?

Bernstein analistleri SEC'in son eylemlerini değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son günlerde ABD’li düzenleyicilerin Binance‘ın stablecoini BUSD ve ihraçcısı Paxos‘a yönelik kararları Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para piyasasını etkiledi.

Bu kararların etkisini değerlendiren yatırım şirketi Bernstein analistleri Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, ABD’li düzenleyicilerin eylemlerinin BUSD’ye özgü olduğunu ve USD Coin (USDC) gibi diğerlerine etki etmeyeceğini düşündüklerini söyledi.

Coindesk’in haberine göre, analistler kripto sektöründeki bazı isimlerin SEC’in kripto para birimlerini hedef alarak stablecoinleri ve saklama kurallarını bankacılık sisteminden aktif olarak kaldırıldığına ilişkin endişelerini dile getirdiğini söyledi.

USDC’nin ihraçcısı Circle‘ın SEC’den BUSD gibi bir bildirim almadığına dikkat çeken analistler, ABD’de düzenleme baskısı artıyor gibi görünse de saklama kuralı değişikliğinin sonuç olarak olumlu olacağını belirtti.

“ABD düzenlemeleri zorlaşıyor gibi görünse de Hong Hong’dan gelen düzenleyici hamleler net olumlu görünüyor ve normların gevşetilmesi bekleniyor.

Bu bağlamda kripto piyasasının düzenlenmesine Asya öncülük ederse şaşırmayacağız.”

Son olarak analistler SEC‘in kripto para birimlerini ve stablecoinleri hedef alması kriptonun yok olacağına dair bir tehdit olmadığını ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları