Kripto HaberleriBorsaSEC'ten Voyager-Binance Anlaşmasına İtiraz: Yasalara Aykırı!

SEC’ten Voyager-Binance Anlaşmasına İtiraz: Yasalara Aykırı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC kripto para sektörü üzerindeki baskıyı giderek arttırıyor. Son olarak New York düzenleyicileri ile birlikte Voyager’ın Binance ile yaptığı hukuka aykırı ve ayrımcı olabileceğini söyledikleri milyar dolarlık bir anlaşmaya itiraz ediyor.

SEC, Kayıtsız Menkul Kıymet Satışı İddiasıyla Binance.US’nin 1 Milyar Dolarlık Voyager Anlaşmasına İtiraz Etti

Binance.US’nin feshedilmiş kripto kredi kuruluşu Voyager’ın varlıklarını satın almak için yaptığı 1.02 milyar dolarlık anlaşmaya, 22 Şubat’taki dosyalarda ayrımcı ve yasadışı olabileceğini söyleyen New York ve Federal finans düzenleyicileri tarafından karşı çıkıldı.

SEC, önerilen Binance.US-Voyager anlaşmasının unsurlarının, planın Voyager’ın eski müşterilerine geri ödeme yapmayı nasıl öngördüğü göz önüne alındığında, yasayı da ihlal edebileceğini söyledi.

Anlaşma kapsamında, “yeniden dengelemeyi gerçekleştirmek için gerekli olan kripto varlıklarındaki işlemler, bu tür varlıkların hesap sahiplerine yeniden dağıtılması, 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın 5. Bölümündeki menkul kıymetlerin satışından sonra kayıtsız teklif, satış veya teslimata karşı yasağı ihlal edebilir” hükmü gereği SEC özellikle Voyager tarafından çıkarılan VGX tokenine atıfta bulundu.

İlgili Haber
Uluslararası Ödemeler Bankası Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu: ''Savaş Kaybedildi!''

SEC, “Plan hükümlerinin uygulanabilir olduğuna ve yürürlükteki yasaları ihlal etmediğine dair inandırıcı kanıtlar sunmak Borçluların sorumluluğundadır” dedi.

Düzenleyici kurum ayrıca, kripto borsasının geçmişteki kara para aklama ve yolsuzluk yasası ihlalleri için ceza ödemeye hazırlandığına dair basında çıkan haberleri, anlaşmanın “uygulanamaz” ve “tamamlanması imkansız” hale gelebileceğinin kanıtı olarak gösterdi.

Anlaşmaya New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) ve Başsavcı Letitia James de 22 Şubat’ta Voyager’ın eyaletteki müşterilere yasadışı hizmet verdiği iddialarını içeren iki dosyayla karşı çıktı.

NYDFS dosyasında, “Borçluların hiçbirinin New York’ta lisanslı olmamasına rağmen, Departman, Borçlulardan bir veya daha fazlasının Geçerli Yasayı ihlal ederek New York’ta faaliyet göstermiş olabileceğini ve faaliyet göstermeye devam edebileceğini gösteren iddiaların ve diğer bilgilerin farkındadır” denildi.

SEC’in kripto paralar üzerindeki baskıcı politikası devam ederken bu yazının yazıldığı sıralardan Bitcoin (BTC) 24.300 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları