Kripto HaberleriHaberlerUluslararası Ödemeler Bankası Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu: ''Savaş Kaybedildi!''

Uluslararası Ödemeler Bankası Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu: ”Savaş Kaybedildi!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Uluslararası Ödemeler Bankası Başkanı Agustin Carstens, kripto para borsası FTX’in iflas etmesinden sonra kripto paraların itibari paraya alternatif olma savaşını kaybettiğini söylüyor.

Deneyimli Analiste Göre Kripto Paralar İtibari Paralara Karşı Yapılan Savaşı Kaybetti

Deneyimli yönetici dün Bloomberg TV’ye verdiği demeçte “Bence bu savaş kaybedildi. Bir teknoloji güvenilir para üretemez, “dedi.

Kripto savunucuları genellikle blockchain teknolojisini geleneksel parasal sistemlerdeki verimsizlikleri çözmenin bir yolu olarak lanse ediyor.

Bitcoin, fahiş havale ücretleri harcamadan sınırsız ödeme yapmak için kullanılabilir. Bitcoin, ağının 2008’deki başlangıcından itibaren, whitepaperına göre, “elektronik paranın tamamen eşler arası bir versiyonu olarak, çevrimiçi ödemelerin bir finansal kurumdan geçmeden doğrudan bir taraftan diğerine gönderilmesine izin verecek şekilde tanımlandı.

Dağıtılmış bir defterin değişmez ve şeffaf yapısı, bankalar gibi üçüncü taraf aracılar üzerinden gitmek istemeyen ya da gidemeyen kullanıcılar için bir katma değer olarak görülebilir.

Bununla birlikte, yatırımcıların dijital bir cüzdana erişimin yanı sıra gelişmekte olan bir teknolojiyle gelen oynaklığı da sindirebilmeleri gerekiyor.

İlgili Haber
Teknoloji Devi Google'ın Bu Altcoinle İşbirliği Yapacağını Açıklandı!

Carstens ayrıca, ABD’li savcıların “Amerikan tarihindeki en büyük mali dolandırıcılıklardan” biri olarak tanımladıkları kripto borsası FTX’in çöküşünü de dijital varlıklara yönelik daha fazla tereddüt için işaret etti.

Carstens, bu çöküş nedeniyle düzenlemelerin muhtemelen güçleneceğini de sözlerine ekledi.

FTX Kasım ayında iflas başvurusunda bulunduğunda sektör zaten zor bir yıl geçiriyordu ve piyasa değeri Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana üçte iki oranında düştü.

Carstens’e göre yalnızca merkez bankalarının arkasındaki yasal, tarihsel altyapı paraya büyük bir güvenilirlik sağlayabilir ve kriptonun gerçekten yalnızca belirli koşullar altında bunu yapabileceğine inanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları