Haberler

Şehit Haberleri, Savaş Söylentileri Sonrasında Hisseler Değer Kaybetti, Dolar Rekor Kırdı

Son birkaç saat Türkiye için çok da iyi gitmeyen olayların yaşandığı saatler oldu.

Dün gece Türkiye şehit haberleri ile yasa boğuldu. Türkiye ciddi şekilde Suriye’deki rejime karşılık verirken, ABD’den yapılan açıklamalarda Türkiye’nin ‘gerçek dostunu tanıması’ çağrısı yapıldı ve Rusya’dan yapılan açıklama ise “Türk birliklerinin olduğu yere saldırı düzenlemedik ve Türkiye’nin kaybını öğrenince rejime ateşkes için baskı yaptık” şeklinde oldu.

Tüm bu olaylar beraberinde dolar kurunu dün gece saatlerinde 6.20 TL seviyesine çıkarırken, bugün gün içerisinde dolar kuru 6.25 TL sınırında işlem görüyor.

Kripto paralara İlgi artışı olmadı

Bölgede yaşanan sorunlardan sonra özellikle bilgi kirliliğinin önüne geçmek için internet erişiminin kesilmesi ve kısıtlanması durumu gözlemlenirken, bazı vatandaşlar kripto para birimlerinin bu dönemde paralarının zarar etmesini önlemek için iyi bir seçenek olup olmadığını düşünmeye başladılar. Ancak kripto paralara ilgi son saatlerde pek fazla artmazken, birçok yatırımcı olası sorunda kripto para borsalarına da erişemeyebilecek oldukları endişesi yaşıyor.

Dolar kurunun son ayların rekorunu tek bir gecede kırmış olmasının ise ekonomide nasıl etki yaratacak olduğu son derece merak konusu olmuş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu