AltcoinAnalizBitcoin

Selcoin’den Bitcoin, Altcoin, Altın ve Dolar Değerlendirmesi: BTC’de Bu Seviyeye Dikkat!

Ünlü Türk kripto para analisti yeni dünya düzeninde dijital ekosistemin atardamarının Blockchain ve kripto paralar olduğunu ifade etti.

Ünlü Türk kripto para analisti Selcoin haftalık piyasa analizlerine bir yenisini daha ekledi. “PİYASALARDA SERT HAREKET! BORSADA EN BÜYÜK PARA ÇIKIŞI GRAM ALTIN GÜMÜŞ VE DOLAR ALANLARIN DİKKATİNE” başlıklı son değerlendirmesine altını ele alarak başlayan analist, Çin’den sonra en büyük altın üreticisi olan Hindistan’da altına olan talebin önceki haftalara göre daha düşük geçtiğini, volatilitenin arttığını ve düşüş hareketlerinin halkı korkuttuğunu ifade etti. Altına erken yatırım yapanların altında da gümüşte de makul bölgeleri serinkanlılıkla görüp değerlendirdiğini belirtti.

Öte yandan Amerika hisse senetleri fonlarında 15 hafta içinde en büyük çıkışın meydana geldiğini, geçen hafta son 4 ayın en büyük borsadan çıkışlarının (7.8 milyar dolar) yaşandığını, borsaya güvenin düştüğünü ve insanların artık altına, gümüşe ve kripto paralara yöneldiğini ifade etti. Tether ve USD coin gibi stabil dolar olan paralara rağbetin arttığını, 3 yıl önce burada tutulanların bakiyesi 1 milyar dolar etmezken örneğin Tether’in şu an 10 milyar dolar seviyesine ulaştığını açıkladı. Bu durumun da artık dijitale kaçışın açık bir göstergesi olduğunu dile getirdi.

İç piyasamızda yapılan doğal gaz rezervi açıklamasının piyasaya herhangi bir şekilde kısa vadede etki etmeyeceğini ifade etti. Herkesin doların düşmesini beklediğini ancak işlerin bu kadar kolay olmadığını belirten Selcoin, dolarda olası düşüş söylentilerinin keriz silkeleme taktiği olduğunu belirterek kısa-orta vadede doğal gaz rezervinin dolara ya da x bir piyasa ürününe etkisi olamayacağını ifade etti. Ancak

Yatırımı yaparsın, atılımı yaparsın, tarih belirlersin, start verirsin, her şey şekillenir, işte o zaman olası etkiler ölçülebilir duruma gelir ve piyasa bu durumu fiyatlamaya başlar.

diyen analist, şu anki haber akışlarının net olmadığını bu sebeple de herhangi bir değerlendirme yapmanın ya da farklı değerlerde fiziksel bir etkilenmenin olmasını beklemenin yersiz olduğunu dile getirdi.

Dolar Her Seviyeden Alınır Ama…

Doları her seviyeden almanın mümkün olduğunu ancak “Uzun vadede beklenirse kar getirir.” diyen analist, kısa ve orta vadede makul seviyeleri kovalamanın en doğrusu olduğunu belirtti.

Dolarda ve altında her sert gevşemenin alım fırsatı olduğunu ve dolarda bu durumun zaten yaşandığını dile getirdi. Gram altında ise olası düşüş bölgesinde net olarak gevşeme görüldüğünü, ONS altın tarafında da aynı gevşemenin yaşandığını belirtti. Hem doların hem ONS altının milimetrik artışının gram altını da yukarı çekeceği yorumunu yaparak gümüşte de yükseliş beklentisinin sürdüğünü ifade etti.

Bitcoin Gevşerse Altcoinler De Gevşer!

Bitcoin ve altcoinlerde düşüş beklentilerini daha önce de belirttiğini, altcoinlerde beklediği gevşemelere inilmediğini, hala bu tür hareketlerin süreceğini belirten Selcoin yatırımcıları şu sözlerle uyardı:

Altcoinlerde yeni girişleri önermiyorum. Makul seviye gelmedikçe alım yapmamak gerek!

Öte yandan Bitcoin’in 11.400 desteği üzerinde tutunma çabasında olduğunu söyleyen analist, BTC’nin bu desteğe çok yakın seviyede olduğunu, bu durumunun ise kısa takiple görülebilir olduğunu ifade etti. Bu destek altında 4 saatlik bir kapanışta direk 10 bin seviyesine inişin mümkün olduğunu belirterek haftalık analizini “Bitcoin yüzde 10 gevşerse altcoinler en az yüzde 20 gevşer!” sözleriyle noktaladı.

Analistin haberimize konu olan değerlendirme videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu