HaberlerKripto Para

Senatör Pat Toomey Hükümetin Stabilcoin Yasası Hakkında Endişeli!

ABD'li senatör stabilcoinler hakkında yapılacak düzenlemelerin gizli kapılar arkasında yapılmasını eleştirdi.

Geçtiğimiz aylarda Başkanın Çalışma Grubu (PWG) ile ABD Hazine’sinin birlikte yürüttüğü çalışma sonrası stabilcoinlerin düzenlenmesi ile ilgili tavsiye niteliğinde bir rapor yayınlanacağı duyurulmuştu.

Senato Bankacılık Komitesi’nde kıdemli Cumhuriyetçi Pennsylvania Senatörü Pat Toomey,  ABD Hazine Bakanı Jannet Yellen’a endişelerini dile getirdiği bir mektup yazdı.

Kıdemli senatör mektubunda, Hazine’nin stabilcoinler üzerindeki beklenen çalışmasından memnun olmadığını ve Tether gibi kripto para birimlerinin kaderine ABD mali düzenleyicileri yerine Kongre’nin karar vermesi gerektiğini belirtti.

Senatör ayrıca stabilcoinler için kuralların PWG tarafından belirlenmesinin “çok talihsiz olacağını” ifade etti.

Toomey, mektubunda PWG ve Hazine’nin çalışmalarını kapalı kapılar ardında yaptığını ve çalışmaları yürütürken yeterli araştırma yapmadıklarını söyledi.

PWG, stabilcoin incelemesini açıkladığından beri, yönetim, bu raporu hazırlamak için kullandığı süreç hakkında çok az şey açıkladı.  Anladığım kadarıyla, paydaşların sürece yalnızca küçük bir katılımı oldu ve yalnızca birkaç stabilcoin sağlayıcısı katılmaya davet edildi.
Davet edilen katılımcıların her birine sunum yapmaları için yalnızca beş dakika verildi.

Mektubunda kongrenin yeni açıklayıcı yasalar çıkarması gerektiğine vurgu yapan senatör mali düzenleyicilere engel olunması gerektiğini aksi taktirde düzenleyicilerin stabilcoinleri potansiyel bir tehlike olarak ilan etmesine izin vermek olacağını belirtti.

Bunun gelişmekte olan teknolojiye büyük zarar vereceğini belirten Pat Toomey, son olarak stabilecoinlerin ABD finansal sisteminin istikrarı için bir tehdit oluşturmadığını ifade etti.

Yakın bir tarihte Biden’ın stabilcoinler için banka benzeri düzenleme planı üzerinde çalıştığı açıklanmıştı. Bu düzenleme için ilk yolun Kongre ikinci yolun ise Finansal İstikrar Gözetim Konseyi (FSOC) aracılığıyla bir düzenleme olduğu yazılmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu