AltcoinBitcoinHaberler

Senatör Tom Emmer’dan SEC Başkanı’na Kripto Para Tepkisi “Yoldan Çekil”

Senatörlerin hepsi Gary Gensler'la aynı fikirde değil.

SEC Başkanı Gary Gensler’ın bir numaralı gündem maddesi kripto paralar. Geçtiğimiz günlerde kongrede konuşan Gensler kripto paraların büyük bir kısmının menkul kıymet olduğunu iddia ederek borsalara çağrıda bulunmuş ve “gelin bize kayıt olun” demişti.

Bazı kongre üyeleri bu konuşması nedeniyle Gensler’ı eleştirerek, SEC’in gerekli netliği sağlamadan aba altından sopa göstermesinin doğru olmadığını ifade etti.

Zira şu sıralar SEC’e müracaat edip hangi altcoinler menkul kıymettir? veya şu altcoin menkul kıymet midir? sorusunu yöneltseniz cevap alamıyorsunuz. Senatörler bu durumun büyük bir çelişki olduğunu ifade ederken, Senatör Tom Emmer, Gensler’ın yaklaşımının uygulanamayacağını ifade ederek “yoldan çekil” dedi.

Tom Emmer’ın paylaşımı şu şekilde;

“Gary Gensler çoğu kripto paranın menkul kıymet olduğunu düşünüyor. Bir an için onun düşünce tarzını şımartalım, böylece günlük yatırımcılar için ne kadar zararlı olduğunu görelim.

Diyelim ki bir token çıkarmak isteyen kişi, Başkan Gensler ile aynı fikirde ve onu SEC’e bir menkul kıymet olarak kaydetmek istiyor. Kaydedildikten sonra, bu token NYSE veya NASDAQ’da işlem görebilir mi? Hayır.

Charles Schwab gibi bir komisyoncu-satıcı, SEC kaydından geçen bir dijital varlıkla işlem yapabilir mi? Bu dijital varlık menkul kıymetlerini alıp satabilecekler mi? Hayır.

Gensler, 1 milyar dolarlık piyasa değeri ve on binlerce yatırımcıyı menkul kıymet olarak kabul ederse, bu yatırımcılara ne olur? Tokenin değeri düşecek ve perakende yatırımcılar onu takas edemeyecek.

Açıkça dijital varlık menkul kıymetlerinin herhangi bir yerde alınıp satılması için bir yol yoktur, bu nedenle perakende yatırımcıların Gensler’in eylemlerinden zarar göreceği açıktır.

Gary Genler yoldan çekil.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu