BitcoinHaberler

Senatör Warren’dan Janet Yellen’a Mektup: “Bitcoin’i Acil Regüle Et”

Bitcoin'e yönelik regülasyon çağrıları artıyor.

Kripto paralara yönelik olumsuz açıklamaları ile tanıdığımız ABD’li Senatör Elizabeth Warren, Hazine Bakanı Janet Yellen’a çağrıda bulunduğu bir mektup kaleme aldı.

Kripto paraların finansal sistem için artan riskler oluşturduğunu söyleyen Warren, kripto para birimleri üzerinde “eşgüdümlü ve uyumlu bir düzenleyici strateji” geliştirmeleri için kurumları harekete geçmeye çağırdı. Warren, Hazine Bakanı Janet Yellen’ın başkanlık ettiği Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nin bu konuda acil harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

“Kripto para birimleri şu anda finansal sistemin neredeyse her köşesine dokunuyor” diyen Senatör, Stabil coinler, merkeziyetsiz finans ve fonlar ile birlikte bankaların karşı karşıya olduğu risklere ilişkin endişelerini paylaştı.

“FSOC bu konuyu gözden geçirmeli ve büyüyen kripto para piyasasının oluşturduğu sistemik riskleri kontrol altına almak için yasal yetkisini kullanmanın uygun olup olmadığını belirlemelidir.

ABD, bu varlıklar için uygun düzenleyici rejimi uyarlamak için ne kadar uzun süre beklerse, finansal sistemimizde o kadar iç içe olacaklar ki, bu piyasa stres altına girerse potansiyel olarak ciddi sonuçlar doğurabilir.”

Warren, SEC başkanı Gary Gensler’ı da es geçmedi. Gensler’a kripto paraların oluşturacağı riskler konusunda araştırma yapmasını söyleyen Warren, bu hafta sorularını yanıtlamasını istedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
RIDVAN KIRKAPLAN (ekonomist ve stratejist) twitter

Regüle edilmesi zaman alır. Bunlar sadece kripto satıp, kötü bisey söyleyip sonra düşük fiyattan alıp, iyi biseyler söyleyip yüksek fiyattan satmanın derdinde bu siyasiler. Bir ekonomist olarak söylemem gerek şu ki ucuzladıkça alın.

Elalem

Nasıl korkuyorsunuz lan kriptodan

Anonim

Hadi artk bi regüle yapın da çekimser sirketler de bu ise girsin

alim

Yusuf Yusuf


Başa dön tuşu