Kripto HaberleriDogecoinShiba Inu (SHIB) Arzının Yarısı Bu Cüzdanda!

Shiba Inu (SHIB) Arzının Yarısı Bu Cüzdanda!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto paraların arzının dağılımı en büyük tartışma konuları arasında yer alıyor. Özelikle arzı yüksek kripto paraların belirli grupların ellerinde kümelenmesinin merkeziyetsizliğe zarar verdiği ve büyük bir dump etkisi oluşturabileceği ifade ediliyor.  Bu nedenle yatırımcılar altcoinlere yatırım yapmadan önce fon dağılımına ilişkin araştırmalar yapıyor.

Son günlerde popülaritesi artan Shiba Inu’da yüksek arzı ve balinaları ile gündemde. Bütün Shib arzının %72’sinin ilk 10 cüzdanda toplanması en büyük eleştiri konuları arasında yer alıyor. Peki bu 10 cüzdan gerçekten balinaları veya gerçek kişileri mi temsil ediyor?

%51’i Bu Cüzdanda

İlk 10 cüzdanın elindeki arzın ise yarısını elinde tutan 1 numaralı cüzdanda 410 trilyon adet Shib bulunuyor.

410 trilyon Shib’i elinde tutan cüzdanı incelediğimizde bunun coin yakma adresi olduğunu görüyoruz. Burn cüzdanına herkesin erişim hakkı olmadığı için oraya gönderilen fonların geri iadesi veya herhangi bir şekilde kullanımı uygun değildir.

Bu cüzdanla ilgili en büyük işlem geçtiğimiz aylarda Ethereum kurucusu Vitalik Buterin tarafından yapıldı. Kendisine yüklü miktarda Shib gönderilen Buterin, bunların bir kısmını hayır kurumuna bağışladıktan sonra kalan kısmını Shib’in daha istikrarlı ve daha merkeziyetsiz olması için yaktı.

Arzın %72’sini elinde tutan ilk 10 cüzdanın %51’ini burn cüzdanı oluştururken, kalanların tamamını yine bireysel tüccarlar olmadığını, pek çok borsa cüzdanının da bu listede yer aldığını görüyoruz. Kripto paralarını borsalarda tutan yatırımcıların da bu hesaba dahil olduğunu düşünmek gerekli.

Buna göre Binance cüzdanlarında 37 trilyon adet, Cryptocom cüzdanlarında ise 25 trilyon adet Shib bulunuyor.

İlk 25 cüzdanın elindeki Shib miktarlarını aşağıdaki grafikten inceleyebilirsiniz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Yahu salak salak paylaşım yapmayın yüzde 41 i yanık cüzdanda etherscandan girip bakın.. yalan ya lis bilgi vermeyin millete amacınız ne ?

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları