blank
AltcoinAnaliz

Shiba Inu (SHIB) Binance’de Listelenmesi İle Tron’u (TRX) Geçti! – SHIB Yeni Bir Yükselişe Mi Hazırlanıyor?

Shiba Inu (SHIB) temel ve teknik analizi…

Dogecoin (DOGE) yatırımcılarının DOGE fiyatının düşmesine neden olduğunu düşündüğü ve nefretle baktığı Shiba Inu (SHIB), bugün sabah saatlerinde yapılan duyuruya göre TSİ 14:00’da Binance’de alım satıma açıldı.

İlk aşamada %120’lik bir yükseliş yaşayan SHIB, listeleme saatinde gelen kâr satışlarıyla birlikte %26’lık bir düşüş yaşadı. Bu düşüşe rağmen yatırımcılar tarafından yeni bir DOGE olarak nitelendirilen SHIB’e ilgi giderek büyüyor.

Nitekim bu ilginin aynı DOGE’da olduğu gibi Türk yatırımcılar tarafından oldukça fazla olduğu, Twitter Türkiye gündemine girmesiyle de belli oluyor.

Normalden Daha Büyük Bir Risk Barındırıyor!

Binance inovasyon alanında listelendiği duyurusunun içerisine bir de risk uyarısı yerleştirdi. Bu uyarıda SHIB arzının %50.5’inin sadece bir tek cüzdanda toplandığı belirtiliyor.

Yani bu durum bu coinin normalden oldukça fazla riskli olmasına neden oluyor. Çünkü bu tarz durumlarda fiyatın bu cüzdanlar tarafından satış baskısına uğratılabileceği ve yatırımcıları büyük zararlara sokabileceği düşünülüyor.

blank

Ayrıca Binance’in Marjin işlemlerde de SHIB’e yer vermesi, fiyatta düşüş yönlü pozisyon açılabileceği için spekülasyonların olabileceği belirtiliyor.

Ekstra bir bilgi de SHIB’in listelendiği Gate.io borsasından geliyor. Bu bilgi Gate.io’da vadeli işlemlerde SHIB üzerindeki SHORT (düşüş yönlü açılan pozisyon) pozisyonlarının %88’e çıktığı yönünde oluyor.

Tron’u (TRX) Geçen SHIB’de Teknik Veriler Yeni Bir Yükselişe Mi İşaret Ediyor?

Gördüğü ilgiyle kısa sürede hızla değer kazanan ve piyasa değeri 11.8 milyar doları geçen SHIB, coinmarkcapte Justin Sun’ın gözdesi TRX’i geçerek 18. sıraya yerleşmeyi başardı.

4 Saatlik grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesine göre önemli bir direnç alanı olan 0.0000278 – 0.0000284 dolar aralığını desteğe çevirmeye çalışan SHIB, yayın saati itibariyle 0.0000282 dolar üzerinden işlem görüyor.

Shiba Inu (SHIB) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingveiw

SIHB’in son 4 saatlik mum kapanışını bu alan üzerinde yapmasıyla ilerleyen günlerde üst direnç alanlarını denemesi bekleniyor. BU seviyelerden alım yapan yatırımcılar, stoplarını bu alanın hemen altında yakın bir seviyede belirleyebilirler.

Boğa Filamaları Fraktalı!

SHIB için saatlik grafik değerlendirildiğinde ilk yükselişini Elon Musk tweeti ile yaptığı ve sonrasında fiyatta yaşanılan dalgalanmalarla bir boğa filaması oluşturduğu görülüyor.

Bu filamanın sonunda teknik anlamda bir yükseliş beklenirken temel olarak genel Binance haberiyle beklenilen yükselişi yaptı. SHIB’in bu yükselişin ardından yeniden bir boğa filaması oluşturduğu düşünülüyor.

Shiba Inu (SHIB) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingveiw

Yeni bir borsa listelemesi, olumlu haberler, Musk tweeti ve piyasanın genel yükselişiyle fiyatta yeni bir FOMO etkisinin olabileceği belirtiliyor. Bu yükselişin hedefinin ise daha önceki filama hedefi gibi çekilen filama yüksekliği kadar olabileceği düşünülüyor. Ve bu bağlamda hedef seviyenin 0.000046 dolar olması bekleniyor. Ancak filamanın aşağı kırılması hâlinde 0.0000257 dolar altındaki iki mum kapanışında stop olma yoluna gidilebilir.

* BÖYLESİNE YÜKSELMİŞ OLAN COİNLERE YATIRIM YAPMAK SON DERECE RİSKLİDİR VE ÖNERİLMEMEKTEDİR! Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu