Kripto HaberleriAltcoinShiba Inu (SHIB), Bu Haber Sonrası Serbest Düşüşe Geçti!

Shiba Inu (SHIB), Bu Haber Sonrası Serbest Düşüşe Geçti!

Takip et

Geçtiğimiz ayın en çok yükselen kripto para birimi olan ve bir noktada Dogecoin’i (DOGE) bile geçerek kendi tüm zamanların rekorunu kıran Shiba Inu (SHIB), serbest düşüşe geçti.

SHIB Fiyatı Düşüşe Geçti

Shiba Inu fiyatı, tek bir haber sonrasında %13 düşüş yaşadı ve bu haberin etkileri uzun süre devam edecek gibi gözüküyor.

Ağustos 2020’de 8.000 dolarlık SHIB alımı yapan ve bunu kısas sürede milyarlarca dolara çeviren bir yatırımcı, cüzdanını yeniden aktif hale getirdi.

Cüzdanında özellikle SHIB fiyatı zirve yaptığı anda 5 milyar dolardan fazla değere sahip SHIB bulunan balina, geçtiğimiz günlerde harekete geçmiş ve bu haber bütün piyasada korku yaşatmıştı. Bu haberin en çok etkilediği grup ise SHIB yatırımcıları oldu.

6 farklı transfer yapan ve toplamda 2,3 milyar dolarlık SHIB aktaran balinanın bunları satıp satmayacağı bilinmese de korkusu bile fiyatın düşmesine yol açmaya yetti.

Unusual Whales tarafından paylaşılan tweette “tarihin en iyi traderı” olarak lanse edilen balinanın uyandığı vurgulanıyor.

400 günde 5,7 milyar dolarlık servete ulaşan ve toplam piyasa değerinin %16’sına sahip olan yatırımcı, yaptığı transfer ile büyük bir belirsizliğe yol açtı ve cüzdandaki fonlar yeniden aktif hale gelene veya uzun süre pasif kalana kadar bu korku geçmeyebilir.

SHIB arzına bakıldığında ise top 10 cüzdanın bütün arzın %72’sini elinde tuttuğu görülmekte ve bu da balinaların ne kadar kontrolde olduğunu gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları