Kripto HaberleriHaberlerSiber Saldırganlar 4 Saat Boyunca Ülke Sınırını Kapattı!

Siber Saldırganlar 4 Saat Boyunca Ülke Sınırını Kapattı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bleeping Computer tarafından yayınlanan raporda 27 Ağustos 2020 tarihinde siber saldırganların Arjantin sınırlarını 4 saat boyunca kapatacak olan siber saldırı düzenledikleri açıklandı. Düzenlenmiş olan bu siber saldırı sonucunda sistemlerin tamamen ele geçirildiği ve bir miktar veri çalındığı, göçmenlik ofisi olarak adlandırılan ofisin bilgisayar sistemlerindeki verilere kısmen erişim elde edildiği bildirildi.

Kısa süre içerisinde ülke genelinde tüm bilgisayar sistemlerini çevrimdışı bir şekilde güncelleyen hükümet, siber saldırganların “2 milyon dolarlık BİTCOİN öderseniz sistemleri açarız” talebine de “asla ödeme yapılmayacak!” diye yanıt verdi.

Hükümetten daha sonra 4 milyon dolar talep eden siber saldırganların bu talebi yine reddedildi ve sınırlar 4 saat sonra yapılan düzenlemeler ile açıldı. Bilgisayar sistemlerinden nasıl ve ne kadar veri çalındığı ise açıklanmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları