Haberler

Siber Saldırganlar 4 Saat Boyunca Ülke Sınırını Kapattı!

Bleeping Computer raporunda söz edildi.

Bleeping Computer tarafından yayınlanan raporda 27 Ağustos 2020 tarihinde siber saldırganların Arjantin sınırlarını 4 saat boyunca kapatacak olan siber saldırı düzenledikleri açıklandı. Düzenlenmiş olan bu siber saldırı sonucunda sistemlerin tamamen ele geçirildiği ve bir miktar veri çalındığı, göçmenlik ofisi olarak adlandırılan ofisin bilgisayar sistemlerindeki verilere kısmen erişim elde edildiği bildirildi.

Kısa süre içerisinde ülke genelinde tüm bilgisayar sistemlerini çevrimdışı bir şekilde güncelleyen hükümet, siber saldırganların “2 milyon dolarlık BİTCOİN öderseniz sistemleri açarız” talebine de “asla ödeme yapılmayacak!” diye yanıt verdi.

Hükümetten daha sonra 4 milyon dolar talep eden siber saldırganların bu talebi yine reddedildi ve sınırlar 4 saat sonra yapılan düzenlemeler ile açıldı. Bilgisayar sistemlerinden nasıl ve ne kadar veri çalındığı ise açıklanmadı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu