Haberler

Siber Saldırganlar Durdurulamıyor: 129 Milyon Rus Sürücünün Bilgisi 0.3 Bitcoin’e Satılıyor!

Rusya'da 129 milyon sürücüye ait bir veritabanı hacklendi.

Rusya’da 129 milyon sürücü yetişkinin kayıtlı olduğu veritabanı hacklendi: Siber saldırganlar, kısa süre içerisinde 129 milyon sürücünün kişisel verilerini karanlık ağ olarak bilinen deep web sayfalarında 0.3 Bitcoin – ortalama 2.900 dolar – fiyatla satışa sundular.

Milyonlarca kötü niyetli insanın satın alabilecek olduğu bu verileri ele geçirenler kişilerin güvenliğini riske edebilecekleri gibi, aynı zamanda onların gizliliklerine darbe indirmiş olacaklar.

Putin Yönetimine Tepki!

Rusya İçişleri Bakanlığı Trafik Güvenliği Genel İdaresi’nin kayıtlarından sızdırıldığı belirtilen veritabanı ile ilgili bu verilerin sızmasına kimin ve neyin sebep olduğunun derhal tespit edilmesi, ardından Putin yönetimi tarafından gerekli cezaların verilmesi çağrısında bulunuldu.

2.900 dolardan alıcı bulan verilerin özellikle ABD, Çin ve Avrupa merkezli ülkelerde oldukça talep görebileceği düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu