Haberler

Siber Saldırganlar Trump’ın Web Sitesini Ele Geçirdi Ve…

Trump'ın kampanya iletişim direktörü Tim Murtaugh, saldırıyı doğruladı.

Trump’ın kampanya iletişim direktörü Tim Murtaugh, donaldjtrump.com adlı Trump’a ait internet sitesinin siber saldırganlar tarafından ele geçirildiğini ve anasayfa bölümüne Monero ile bağış talebinde bulunduklarını açıkladı. Çok gizli belgelere sahip olduklarını iddia eden bilinmeyen siber saldırganlar Monero cüzdanına para gönderilmesi durumunda gizli belgeleri açıklayacağını iddia ettiler.

Başkan’a Bağlı Siber Birimler Harekete Geçti

Sitede herhangi bir özel ve gizli bilginin bulunmadığı, herhangi bir şekilde verilerin gizlilik içermediğini açıklayan Trump’ın kampanya iletişim direktörü Tim Murtaugh, “gerekli araştırmalar yapılıyor. Ama sitede herhangi bir bilgi veya gizli belge yoktu” açıklamasında bulundu.

Kampanyanın düzenlendiği web sitesi şu dakikalarda düzeltilmiş durumda. Siber saldırganlara Monero gönderen kimsenin olmadığı tahmin ediliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu