Haberler

Siber Saldırılar En Fazla Kripto Paraları Vurdu

Siber saldırılar ile ilgili düzenlenen rapor 2018 yılı içerisinde siber saldırıların en fazla kripto para alanını vurduğunu gösterdi. Kripto para fiyatlarının yükselmesi ve bir anda popüler hale gelmesi ile birlikte yatırımcıların hesaplarına saldırılar düzenlenmiş ve kripto para borsalarına dahi çok sayıda siber saldırı düzenlenmesi tüm dünyanın dikkatinden kaçmayan bir gelişme olmuştu. Kripto para borsalarına son düzenlenen saldırılarda milyonlarca dolarlık kayıplar yaşanması ise yatırımcıları ve borsa sitesi sahiplerini zora sokan gelişmelerden olmuştu.

Check Point Software Technologies isimli İsrailli şirketin yöneticileri yaptıkları açıklamada siber saldırı suçları arasında son bir yıldır en fazla siber suçun kripto para alanı ile ilgili olarak yaşandığını doğruladı. Dünyanın en büyük istihbarat ajanlarına sahip olan İsrail’in dahi kripto paralar ile ilgili suçları engellemekte zaman zaman çok daha fazla çaba harcamak zorunda kaldığını belirten yetkililer, siber suçlara karşı önlemler alınması çağrısında bulundu.

Suçlular Durmuyor

Araşıtrmaların sonucunda siber suçların en büyük kısmının kripto paralar ile ilgili yaşandığı doğrulanırken, siber suçların daha fazla artmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yatırımcıların hesaplarını koruması yeterli gelmezken borsa sitelerinin sık sık saldırılara uğradığı 1 yıldır, daha büyük saldırıların daha fazla hacker gruplarının ve bireysel saldırıların hedefinde olduğu açık bir şekilde görülebilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu